Chist ovarian care apare din 2 in 2 luni

07-09-2010
abba234
Nu este medic/terapeut
abba234
Am si eu o mica mare problema legata de aparitia unor chisturi ovariene. Dupa cateva luni de la intreruperea anticonceptionalelor m-am ales cu un chist de toata frumusetea 6-7 cm, descoperit in urma unei ecografii, chist care insa cu cateva zile inainte de aparitia menstruatiei dispare, se reabsoarbe in intregime. Cu aceasta problema ma confrunt acum din 2 in doua luni, chistul apare, devine dureroasa zona respectiva la palpare si se reabsoarbe inaintea menstruatiei. Intrebarea mea este daca aceste chisturi pot afecta intr-un fel instalarea unei sarcini. Intreb acest lucru deoarece de 5 luni ne luptam sa facem si noi un bebe si nimic!!!!!!!! Ma gandesc ca poate nici ovulatia nu se produce din cauza acestor chisturi. Voi ce credeti? Va multumesc anticipat pt. raspuns
4 comentarii
0
16-09-2010, ora 01:03
romi15
Nu este medic/terapeut
romi15
eu ma chinui de 4 ani de zile si tot nu apare nimic.cred ca la marimea de 6 cm singura metoda este operatia.Sincer, asta o sa fac si eu, doar ca eu sant in Germania si ma costa o avere astept sa-mi termin actele si dupa aceea o sa o fac cu asigurarea medicala.Am incercat atatea tratamente care nu au dat nici un rezultat, doar unul natural cu ceapa nu am putut sa il fac pentru ca era atat de gretos...dar am auzit ca da rezultate.Cred ca odata o sa m-ai probez sa-l m-ai iau.Dureaza 2 luni de zile, daca te intereseaza scrie si-ti spun cum se procedeaza, sper sa ne auzim.
0
16-09-2010, ora 12:26
dorina2601
Nu este medic/terapeut
dorina2601
am si eu o problema, , , , , , , de ceva timp a inceput sa imi creasca fire de par in barbie.e o problema hormonala.cum se poate trata??????as vrea sa stiu ce medicament e eficient in acest caz.daca as scapa de asta as fi fericita.va multumesc pt raspuns.o zi buna!!
0
17-09-2010, ora 01:15
romi15
Nu este medic/terapeut
romi15
Doar cu laser poti rezolva problema asta.Dupa cateva sedinte nu m-ai apar. Am avut o cunostinta dar la ea era exagerat cred ca a facut in jur de 5 sau 6 sedinte.SPER CA AM FOST DE FOLOS
0
17-09-2010, ora 14:48
dorina2601
Nu este medic/terapeut
dorina2601
da mersi.(romi15)am mai auzit dar nu stiam daca e eficient.sper sa reusesc asa, , , , , , , , , , , , !toate cele bune tuturor!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: