colonoscopie
Fiul meu a fost diagnosticat cu megadolicocolon in anul 2008 la varsta de patru ani. In anul 2009 luna decembrie a acuzat dureri de burta si in urma unui control s-a decis interventie chirurgicala cu diagnostic apendicita. In urma operatiei de apendicita megadolicocolonul a fost perforat, urmarea fiind o operatie de urgenta in alta clinica dupa trei zile de la prima operatie cand deja operatia de apendicita emana miros urat. Operatia cea de doua a fost realizata cu succes, urmand dupa ea purtarea unei colostome timp de 9(noua) luni dupa care s-a fectuat o noua operatie pentru reintregirea colonului. Am facut ulterior in anii urmatori controale medicale si analize ce s-au dovedit bune. As dori s-a stiu daca este necesara o colonoscopie (sau sunt de ajuns analizele) avand in vedere datele anterioare si daca as putea s-o realizez in Timisoara.
Multumesc.
Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4dupa colonoscopie: ma constip foarte tare, defecatia este foarte dureroasa insotita de sangerari
- 4Dureri fosa iliaca dreapta
- 4Analize colonoscopie
- 5hemoroizi sau ce?
- 3cancer?
- 4adenocarcinom rectal tubulovilos
- 5in urma cu 5 ani am facut o colonoscopie unde la biopsie mi-a iesit colon iritabil
- 0Polipi pe colon
- 0colon multiplu cudat?
- 1Colonoscopie
- 0Colonoscopie si menstruatie?
- 2Durere in partea dreapta jos
- 3Investigatie
- 8Solutie evacuanta inainte de colonoscopie
- 2Infectie dupa colonoscopie
- 0Dureri abdominale dupa colonoscopie.
- 1Colonoscopie
- 0Colonoscopie
- 0Colonscopie
- 1Colonoscopie
Mai multe informații despre: Colonoscopia
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: