Cornete nazale 'cat casa'
Buna ziua. Am 16 ani si ma confrunt cu o problema mare. Cred ca ultimul medic la care am fost (din zeci de medici) mi-a spus ca 'Ai niste cornete cat casa baiatule'. Acum, problema este ca eu nu dorm bine, sunt stresat toata ziua, nu am energie sa fac mai toate lucrurile si am fost informat ca din cauza cornetelor mele nu inspir suficient aer si, probabil, nu ma odihnesc bine noaptea -de fapt, creierul nu se oxigeneaza bine. Este asta cauza oboselii mele?
Va multumesc anticipat.
Va multumesc anticipat.
1 comentarii
Bună ziua! Da, poate fi o cauză pentru respirație dificilă care să producă o stare de oboseală (printr-o oxigenare deficitară). Luați legătura cu un medic ORL pentru intervenție chirurgicală de micșorare a cornetelor nazale. O zi liniștită!
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 23cornete nazale marite la copil
- 3hipertrofie cornete nazal
- 4Rezectie de cornete nazale
- 5De cam 2 luni mi-a aparu ca un fel de excrescenta in una dintre fosele nazale
- 4ORL - rana in nas
- 7nara infundata cand ma asezam in pozitia culcat
- 5rana in nas..ce sa fac?
- 1Cavitate nazala
- 8din cand in cand mi se infunda cate o nara, cand stanga, cand dreapta..
- 5Problema cu respiratul. Nu pot respira cu nara stanga. Sunt racit foarte rau.
- 7Rinita vasomotorie de 12 luni
- 3operatie sept si micsorare corneta
- 3Radiofrecventa cornete nazale
- 3Cornete inflamate operate
- 2De ce mi se lipește cornetul stâng după fiecare operație
- 2Radiofrecventa cornete cu anestezie generala?
- 1Diferenta intre interventia cu laser si interventia cu radiofrecventa
- 1Mucoasa nazala inflamata
Mai multe informații despre: cornetele nazale