Creier dispărut - sarcina 17 saptamani

24-02-2022
Valentina15
Nu este medic/terapeut
Valentina15
Buna ziua, in data de 7.02.2022 am fost la control având 17 saptamani, am efectuat triplu test și ecografia trimestrul II, ieri însă am foat la medic iar și copilul are Spina bifida care poate fi operata prin intervenția intrauterina. Ceea ce m a aperiat mai rau este ca in data de 7 copilul era ok avea creier iar ieri la doctor mi s a spus ca, creierul i a dispărut, țin sa cred ca medicul ori nu s a uitat bine ori ceva pentru ca am mai sunat 3 medici ce mi au spus ca este imposibil ca, creierul copilului sa dispară in 2 saptamani. Îmi puteți spune mai multe va rog dacă este posibil sau ceva. Am comparat ecografia de ieri cu cea de la triplu test și arata identic cu cea in care apare doar cutia craniană, iar alta era cu creierul. Nu stiu ce sa mai cred luni am programare la alți doi doctori diferiți însă nu pit sta linistita pana atunci
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Triplu test în sarcină
  •