cu ce eficacitate in ulcer si esofagita are medicamentul GAVISCON?

08-08-2011
Sand-y
Nu este medic/terapeut
Sand-y
Stie cineva daca in tara este folosit si cu ce eficacitate in ulcer si esofagita medicamentul GAVISCON?De unde il putem procura?
4 comentarii
0
08-08-2011, ora 16:00
adin12
Nu este medic/terapeut
adin12
Buna ziua, pentru GAVISCON cauta pe google.
Prospect Medicament - Gaviscon Advance, suspensie orala
www.pcfarm.ro/prospect.php?id=4132 - În cachePagini similare
Gaviscon Advance, suspensie orala - Indicatii: Tratamentul simptomelor refluxului gastro-esofagian cum sunt: regurgitate acida, pirozis si indigestie.
Sanatate!!
0
08-08-2011, ora 16:06
adin12
Nu este medic/terapeut
adin12
Gaviscon dureri de burtica
www.utilecopii.ro/.../gaviscon-dureri-de-burtica-213.php/ - În cacheLa sfatul medicului i-am dat, cu lingurita, inainte de masa cate un saculet de gaviscon dizolvat in 2 lingurite de lapte, dar nu pare sa ajute.
0
23-09-2011, ora 09:26
joesatri
Nu este medic/terapeut
joesatri
Alin 12 de unde il putem procura, se gaseste in Romania?
0
20-05-2012, ora 21:24
stelyna
Nu este medic/terapeut
stelyna
Buna ziua,
Am facut si eu acum cateva zile o endoscopie.In foaia pe care mi-a dat-o medicul scrie asa:esofac-liniaZ-2 mici eroziuni liniare de aproximativ 2 mm fara extensie intre pliuri (esofagita grad B) iar mucoasa la stomac este normala si mi s-a recomandat antigen fecal de helicobacter pylori pentru ca luasem omez.As dori sa stiu ce inseamna si daca este ceva grav.Iau tratament cu controloc 40mg si daca se vindeca complet aceste leziuni.
Va multumesc si ast. raspunsul dvs.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici