Cum tratez o durere de masea de la curent

12-09-2018
Andutzuu
Nu este medic/terapeut
Andutzuu
Ma doare măseaua si jumatate de dantura la fel si jumatate de cap pe partea stanga de vrei 3 zile si urca la ochii si ureche.. As vrea sa precizez ca nu sunt in romania.. Rog frumos sa mi se zica ceva facut in casa sau ceva de genul.. Durerea este insuportabila vreau sa mai precizez nu am carie sau gauri mi-a zis cineva ca ar fii de la curent.., cum tratez?
2 comentarii
0
13-09-2018, ora 07:55
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna dimineata,
Avand in verede amploarea durerii si iradierea ei in jumatate de cap ar fi indicat sa mergeti la medic, este posibil ca durerea sa aiba alt punct de plecare si nu maseaua.
0
13-09-2018, ora 18:44
Catalina8989
Nu este medic/terapeut
Catalina8989
Nu sunt medic, dar din experienta mea de pacient cu multe probleme, tind sa cred ca e o problema ascunsa cu un dinte. Cel mai bine mergeti la un control. Pentru calmarea durerii recomand clatitul gurii cu apa de gura, apa calduta sarata si ceai cald de musetel.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce doare locul extracției?
  • Soluții pentru calmarea durerilor de dinți
  •