de mai bine de 3 luni urinez foarte des | Forumul Medical ROmedic

de mai bine de 3 luni urinez foarte des

12-05-2007
vasi1
Nu este medic/terapeut
vasi1
de mai bine de 3 luni urinez foarte des.mi sa intamplat de curand ca in 3 ore sa urinez de 7 ori.dar nu se intampla des lucrul acesta. de fel seara si imediat cum apare simtomul ca trebuie sa urinez tre sa merg ptr k altfel ma deranjeaza. astept raspuns. va multumesc!
5 comentarii
0
12-05-2007, ora 00:00
al_dumitru
Identitate neconfirmată
al_dumitru
Pentru un raspuns cat de cat, ar trebui sa mai stim daca sunteti femeie sau barbat si cati ani aveti.

Urinarea deasa (mai ales nocturna) si la femeie, si la barbat, poate fi un diabet care isi face de cap.

La barbat, poate fi hipertrofie de prostata (depinde de varsta).

La femeie poate fi cistita, sau o simpla raceala la picioare, depinde daca si ustura la urinare.

DEci, pentru a vedea ce e, trebuie mai multe amanunte. Probabil ca daca ati merge la medicul de familie ati afla despre ce e vorba si v+ar da si tratament.
0
13-05-2007, ora 00:00
vasi1
Nu este medic/terapeut
vasi1
sunt barbat si am 25 de ani.din pacate nu prea am avut timp ptr medic din cauza serviciului.ce imi recomandati dumneavoastra sa iau???multumesc!!
0
14-05-2007, ora 00:00
al_dumitru
Identitate neconfirmată
al_dumitru
Trebuie mers la urolog. Sa nu fie vreo infectie. Nu o lasati netratata ca poate avea consecinte pe termen lung si sunteti tanar.
0
14-05-2007, ora 00:00
vasi1
Nu este medic/terapeut
vasi1
va multumesc frumos!
0
26-08-2010, ora 15:25
Tory
Nu este medic/terapeut
Tory
Am diabet tip 2iau pastile una pe zi Siofor 1000 mg, tin regim ma simt bn glicemia 120-160, Am alta problema urinez des noaptea de 7-9 ori pe noapte, am strans urina 2 litri intr o noapte, care o gfii cauza, va rog sa imi raspundeti
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Febră È™i urinări frecvente - ce ar putea fi
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecÈ›iuni posibile
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  •