Decontare proteza de sold
Bun a ziua.Tatal meu, care este pensionar, a fost operat in 31.12.2012 la Spitalul JUdetean Brasov, in urma unei fracturi de sold.I s/a montat proteza de tip Moore, pe care am achizitionat/o noi, prin intermediul spitalului de la o firma de echipamente medicale, cu 1000 lei, pentru ca spitalul nu mai detinea astfel de proteze.Am primit factura dar de la Casa de Sanatate Brasov mi s/a spus ca nu se deconteaza contravaloarea protezei pentru ca ei nu lucreaza cu persoane fizice si ca aloca banii necesari acestor echipamente fiecarui spital.Eu stiam ca protezele sunt gratuite si ca am dreptul sa se deconteze.Imi puteti spune, va rog frumos, care este legislatia in vigoare cu privire la decontarea dispozitivelor medicale si daca tatal meu are dreptul sa faca cerere in acest sens
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 24Piciorul stang impreuna cu soldul amorteste mereu
- 13fetita 10 ani, operata de luxatie de sold.. durere insuportabila
- 3solduri late:(:(:(:(
- 36proteza totala de sold infectata
- 54operatie la sold + introducere de tije. Sunt bune aceste tije?
- 10coxartroza
- 7durere sold suportabile, dar ingrijoratoare
- 3Cat se mai poate amana protezarea soldului?
- 16Durere sold si bazin
- 10schimbare de proteza?
- 0durere de spate (sold)
- 5amputatie de picior, caz nevindecat
- 5durere umar si articulatie sold
- 0Dureri sold
- 3Durere la sold. Care e cauza?
- 2Trebuie tratament permanent de suprimare a imunitatii, dupa artroplastia totala de sold?
- 2Uzura insertului de polietilenă la proteza de șold
- 5Infecție proteză șold
- 0Anestezie pacient afectiuni neurologice (neurinom)
Mai multe informații despre: Soldul proteza de sold
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: