Deviație de sept. | Forumul Medical ROmedic

Deviație de sept.

31-01-2017
doruadriantarcau
Nu este medic/terapeut
doruadriantarcau
Bună seara. Am fost diagnosticat în această seară cu deviație de sept. Deși, până acum, simptomele nu au fost atât de agresive pe cât au fost la alții (am câteva cunoștințe care au avut), am avut doar intr-o zi, după suflarea nasului sângerări nazale, cam mult, am umplut vreo 5-6 șervețele. Au urmat dureri in zona nasului, și de cap, dar repet, suportabile. Problema mea este legată de faptul că permanent, in nas simt un miros ciudat și puternic, ușor sărat, de parcă am stat toată ziua în mare. Domnul doctor nu m-a edificat. Menționez că dumnealui a spus că nu a găsit nici o urmă de puroi. Mulțumesc mult!
2 comentarii
0
02-02-2017, ora 22:21
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 consult Stomatologie si radiografii la radacina dintilor de sus de sub sinus. psibil sa ai o mare surpriza
2 verificare a tensiunii arteriale cand doare capul sau apar cangerarile.. posibil alta surpriza
3 deviatia de sept nu are nici o treaba cu simptomele descrise de tine
0
03-02-2017, ora 00:23
doruadriantarcau
Nu este medic/terapeut
doruadriantarcau
Intr-adevăr, am primit tratament și pentru o afecțiune acută a sinusurilor (ceva ce are legătură cu sinuzita). Vă rog să mă scuzați, dar nu am putut descifra de pe rețetă și nici nu am reținut. Am inceput tratament cu Tavanic, Bixtonim, Paracetamol și Borenar.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: