Dinte spart

19-07-2016
ananas2
Nu este medic/terapeut
ananas2
Buna ziua. Din cauza semintelor sparte in dinti, treptat-treptat mi s-a spart si incisivul de sus. Problema este ca nu sunt in oras acum si nu am curaj sa ma duc la un alt medic stomatolog pe care nu il cunosc. Exista ceva ce as putea cumpara de la farmacie cu care sa imi reconstruiesc temporal dintele pana peste 2 saptamani cand pot ajunge la medicul meu stomatolog? Mentionez ca nu este cariat si nici nu ma doare. Problema este din punct de vedere estetic. Multumesc frumos.
2 comentarii
0
25-07-2016, ora 11:42
Dr. Vacaru Marius
Stomatologie, Iasi
Dr. Vacaru Marius
Buna ziua. In farmacie nu exista produse stomatologice cu care sa puteti realiza dvs ceva provizoriu. Cu stima dr. Marius Vacaru
0
26-07-2016, ora 06:36
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna dimineata! Din pacate pentru dumneavostra nu aveti cu ce sa va reconstituiti dintele. Veti fi nevoit sa asteptati pana ajungeti la medicul dumneavoastra daca in alta parte nu vreti sa mergeti! O zi buna va urez!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul