Durere cervicala si lombara

28-04-2015
Bijou2014
Nu este medic/terapeut
Bijou2014
Buna ziua, va rog din tot sufletul sa imi recomandati un tratament pentru dureri cervicale si lombare. Am fost la nenumarati doctori si am facut chiar si un RMN cu contrast care nu a indicat probleme foarte grave. Am incercat tot felul de tratamente scumpe, ieftine, slabe, puternice (Ibuprofen, Vimovo, Flamexin, Piafen etc) dar fara rezultat. Va rog sa imi dati un sfat.Multumesc
2 comentarii
0
28-04-2015, ora 19:34
xodiac
Nu este medic/terapeut
xodiac
Ce diagnoatic ti-au pus medicii neurologi? Stai la pc ziua si cat timp, cate pauze faci, ce pozitie adopti? Ce inaltime ai? Ce meserie ai? Cat stai in picioare pe zi? Ce varsta ai? De cat timp sunt aceste dureri si cand se intensifica?
0
29-04-2015, ora 14:14
Bijou2014
Nu este medic/terapeut
Bijou2014
Durerile le am de aproximativ 2-3 ani dar s-au intensificat in timp, acuma devenind insuportabile. Primul diagnostic a fost de sindrom migrenos si mi-au prescris un tratament care nu a avut nici un efect. Apoi dupa RMN : Minima protruzie discala mediana necompresiva radicular la nivel C5-6. Mi s-a prescris tratament cu Vimovo, apoi cu Flamexin dar in zadar.Am facut si fizioterapie dar la fel, fara nici un efect. Am 25 de ani si 175 cm, nu sunt angajata momentan si nici nu stau foarte mult in picioare sau la calculator. Multumesc pentru raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamentul chiropractic pentru durerile lombare asociat cu ameliorări neînsemnate
  • Tratament mai puțin invaziv - eficient pentru durerile lombare
  • Sfaturi pentru persoanele cu dureri lombare
  • Exerciţii recomandate pentru durerea lombară
  • Care este poziția corectă pentru a ridica o greutate?
  • Gestionarea durerilor lombare printr-o nouă abordare
  • O tehnică moleculară ar putea fi dezvoltată pentru a obține un diagnostic mai rapid pentru pacienții cu dureri de spate
  •