Durere de cap pe partea stanga

08-03-2009
spiridon elena
Nu este medic/terapeut
spiridon elena
am o durere de cap pe partea stanga... mi s-a declansat de acum un an de cand am nascut...specific ca am nascut prin operatie de cezariana, si mi s-a facut anestezie generala. Mi-am facut analize...am fost la neurolog...toata lumea mi-a zis ca e doar e nevralgie.am facut si niste sedinte de acupunctura...care m-au ajutat doar 3 luni...acum mi-a revenit durerea si este si mai intensa.imi trecea doar cu Ketonal-pastile...acum nici cu ele nu mai imi trece nu mai stiu ce sa mai fac. Ma doare ingrozitor, specific ca am facut si un RMN, dar degeaba, teoretic sunt sanatoasa, practic nu. Astept raspuns.Multumesc.
3 comentarii
0
09-03-2009, ora 18:23
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cu recomandare de la neurolog fa si o tomografie craniana.
0
04-05-2009, ora 08:21
Andr@*
Nu este medic/terapeut
Andr@*
De cativa ani ma doare tot mai rau capul..acum 3-4 ani am avut o durere insuportabila de cap si foarte accentuata, nu am mers la medic deoarece a doua zi nu mai era asa de mare, dar de atunci ma doare pe fiecare zi, mai ales in partea dreapta, de multe ori am si tulburari de auz..Astept un raspuns.
0
04-05-2009, ora 10:18
spiridon elena
Nu este medic/terapeut
spiridon elena
spre bucuria mea mi-a trecut durerea de cap dupa cateva sedinte de acupunctura.mi-au revenit dupa 3 luni..insa mi-au trecut...am descoperit ca in caz de ma mai doare iau un pliculet de aulin si nu mai am treaba...dar asta se intampla doar daca stau in curent, am devenit foarte sensibila la curent, rece...de aceea ma feresc cat pot sa nu stau in preajma usilor si a geamurilor deschise.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •