Durere la incheietura maini si amortela palmei

18-10-2009
valentin
Nu este medic/terapeut
valentin
Buna ziua,

De mult timp ma confrunt cu o problema care, sper ca aici voi gasi o soutie in acest forum.

Ma trezesc noapte cu mainile amortite, cu o senzatie de greutate a mainii, cum ca sunt umflate, la deschiderea pumnului simt cum incheieturile degetelor se misca greu, chiar si in timpul zilei. sunt zile in care imi amorteste mana in timp ce mananc, sau chiar cand vb prea mult la telefon datorita faptului ca tin telefonul mult timp in mana, sau am mai sesizat ca imi ramane inclestatate degetele in timp ce vreau sa insurubez un holsurub cu surubelnita, de multe ori ma frec la incheietura maini si imi trece pentreu cateva ore, dupa care revine din nou.

Dar cel mai tare este dimineata cand ma trezesc, sau in timpul noptii cand datorita amortelii mainilor ma trezesc, am senzatia cateodata ca sunt anchilozate degetele, dupa un pic de miscare incep sa isi revina.

Mentionez ca am fost la un neurolog dar a cam dat din umeri mi-a dat un tratamet care acum nu mi-l mai amintesc in acest moment, spunandu-mi ca si ei ii amortesc mainile.

E cineva care se confrunta cu o problema asemanatoare si care poate sa imi sugereze un tratament, sau ceva pe cale naturista?

Multumesc anticipat pentru raspuns
5 comentarii
0
18-10-2009, ora 14:56
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Astfel de probleme sunt foarte usor de vindecat cu ajutorul homeopatiei: consulta un medic homeopat si o sa te convingi singur.
0
18-10-2009, ora 16:14
valentin
Nu este medic/terapeut
valentin
Va multumesc pentru raspuns, am uitat sa precizez ca nu sunt in tara, imi puteti recomanda ceva?
0
20-10-2009, ora 10:52
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Da-mi un mesaj aici cu o adresa de mail.
0
11-02-2010, ora 08:50
lucky_l
Nu este medic/terapeut
lucky_l
In ultimul timp imi simt si eu palmele umflate ( venele de pe dosul palmei sunt umflate) si imi amortesc palmele, degetele, de obicei imi amortesc ultimele 2 degete de la mana stanga doar noaptea (aceste amorteli ma trezesc, mi s-a mai intamplat acum o luna vre-o 2 zile, acum ma tine de o saptmana in fiecare noapte), deasemenea uneori simt si dureri parca de oase in maini (palme in special), am fost sa imi fac analizele la sange, au iesit toate bine in afara de un pic de colesterol si trigliceride in plus, imi puteti spune care este cauza daca ati mai trecut prin asa ceva?
0
16-02-2010, ora 12:17
carlaont
Nu este medic/terapeut
carlaont
BUNA ziua, tatal meu are o problema la maini, mai exact la palmein mijlocul palmei are ca si cum tendonul ar fi umflat si nu poate indrepta degetele la palma stanga ultimele trei degete iar la palma dreata degetul din mijloc.vas ruga daca ati putea sa imi spuneti cam ce ar putea sa fie?am uitat sa va spun ca nu are dureri dar nu: poate folosi mainile ca si inainte.ASTEPT UN RASPUNS DACA SE POATE!VA MULTUMESC ANTICIPAT
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.