Dureri de spate, amorteala, ameteli

05-12-2018
Mingoo
Nu este medic/terapeut
Mingoo
Buna ziua, am 32 de ani, am nascut doi copii si simt ca nu mai fac fata disconfortului continuu. De cativa ani am degetele mari de la picioare amortite, dupa ce am nascut primul copil, acum 2 ani jumatate, am inceput sa am si cate trei degete de la maini amortite(le simt de parca am ceara pe ele si am dezvoltat ticuri nervoase). Tot de atunci am dureri de spate care s-au agravat dupa al doilea copil(doamna anestezist mi-a spus ca am vertebrele foarte tocite si ca ar trebui sa investighez), daca merg mai mult de 5-10 minute ma apuca durerile de nu mai pot sa ma misc. De vreo 5 luni am ameteli indiferent cat de usor ma ridic si cateodata ma iau si in timp ce stau in picioare. De o saptamana a inceput sa ma doara spatele si in zona toracelui si tot acolo simt o zona amortita de vreo 10 cm. In urma cu 6 ani mi-am facut un rmn la cap si s-au observat niste mici demielinizari pe care trebuia sa le tin sub observatie, ceea ce nu am facut. Am fost la neurolog acum doua luni si concluzia doamnei a fost ca va fi tot mai rau, ca este de la sarcini, ca nu am ce sa fac, ametelile sunt de la scaderea brusca a tensiunii cand ma ridic, ca nu are legatura cu rmnul facut, ca nu are rost sa fac alte investigatii(rmn, radiografie) si sa iau milgama... Va rog sa ma indrumati sa ajung unde trebuie sa caut ce m-ar putea ajuta, daca pun si depresiile si axietatea nu o sa mai ajung nici la nebuni. Ma mult de atat nu pot sa duc. Sunt disperata! Multumesc!
1 comentarii
0
27-12-2018, ora 00:13
Stelianna
Nu este medic/terapeut
Stelianna
Buna ce ai facut ai rezolvat. Vad ca nu ai primit nici un raspuns de la medici ca si mine. Sanatete multa.Te inteleg prin ce treci, si eu de 1 an sunt într-un infern si nu stiu cum sa rezolv un medic spune una iar altul alta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.