Dureri inexplicabile de dinti dupa vizita la dentist

17-02-2011
santindra
Nu este medic/terapeut
santindra
Acum o luna am fost la dentist pentru plombarea a doua carii cat un varf de ac din spatele ambilor dinti incisivi laterali superiori Dupa aceasta interventie, am avut niste dureri ingrozitoare in acea zi precum si in urmatoarea zi. Inainte de interventia stomatologica nu am avut nici o durere. Acum se implineste o luna si durerile persista, dar mi-au acaparat din incisivii frontali. Ma simt de parca am primit un pumn in gura si dintii stau sa cada, simt curent strabatand dintii si simt gingia foarte rece. Nu stiu ce sa mai fac. Repet: inainte de interventia de acum 1 luna nu am prezentat nici o schimbare si nici o durere, desi aveam 2 carii mici. Niciodata nu m-au durut dintii, dar acum nu stiu ce sa mai fac de durere.

Ce e de facut? Ce credeti dvs? Nu si-a facut doctorul treaba ca lumea?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Soluții pentru calmarea durerilor de dinți
  •