Electrostimularea poate cauza dureri de cap?

11-08-2009
DREMA
Nu este medic/terapeut
DREMA
Am 41 de ani, sunt din Targoviste.Am o spondiloza ce imi da de furca de ani buni de zile.Durerile de cap erau mult mai rare, dar de cand am inceput sedintele de electro, sunt zilnice.Poate fi o coincidenta, dar nu prea cred.As dori o parere in acest sens, pt a le inlocui cu masaj anticelulitic, sau altceva.Va multumesc.
4 comentarii
0
12-08-2009, ora 08:55
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Faceti una din cele mai mari greseli cu astfel de electrostimulari !
Tot corpul fucntionaeza cu electricitate dar in cantitati infime si este dereglat masiv, in special sistemul nervos, de o astfel de electrostimulare.
La doctori nu veti gasi nici un tratament fara efecte adverse negative si de 99, 99 este bine sa te feresti cat mai bine.
Ascultati de intuitia dvoastra !
COnsultati mai bine un medic homeopat daca doriti vindecare sau ameliorare, chiar si in cazul spondilozei.
0
12-08-2009, ora 10:21
DREMA
Nu este medic/terapeut
DREMA
multumesc pt opinii, e adevarat ca dupa un timp noi stim cel mai bine ce ne face rau sau bine!
0
12-08-2009, ora 10:54
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
In afara de tratamentele balneare, tratamente cu namol, anumite tipuri de masaje, gimnastica si tot cee este natural sau cu produse din naura, etc nu exista nimic bun in fizioterapie !

Tratamentele cu ultrasunete si cele cu curenti sunt exclusiv daunatoare si nu o sa gasiti pe nimeni care a gasit vindecare sau ameliorare pe durata de la asa ceva.

Feriti-va de ORICE APARATURA si TRATAMENETE CU APARATE ELCTRONICE (in afara de biorezonanta) si in plus de orice medicament chimic daca nu vreti ca stadiu sanatatii sa se agraveze si apelati la tratamente naturiste.
0
12-08-2009, ora 21:26
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
DA, electrostimularea poate sa va afecteze pana si undele cerebrale...incercati namolurile sapropelice!


In speranta ca v-am putut fi de folos, cu placere si respect,
NICK;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.