Este posibil sa ma fi infectat cu HIV?

14-03-2021
Ana1232
Nu este medic/terapeut
Ana1232
Buna, de curând am avut parte de un contact, care nu se poate numi chiar contact. Ideea e ca am oferit sex oral unui băiat pe care nu îl știam asa de bine, nu a ejaculat în gura mea. A doua zi am observat ca mi-a apărut o afta in gura. Iar mai apoi ne am frecat practic unul de altul, fără sa existe o penetrare. Penisu lui a atins organul meu genital, s-a frecat de mine, la un moment dat eram foarte uda. Ideea e următoarea. Sunt șanse sa fi luat Hiv în cazul în care el ar fi avut aceasta boala ?
5 comentarii
0
14-03-2021, ora 14:29
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Test hiv dupa 3 luni.
0
14-03-2021, ora 15:05
Ana1232
Nu este medic/terapeut
Ana1232
Pai si 3 luni ce fac ? Cum credeți ca pot sta cu indoiala ? Si cu gândul ca am luat ceva ?
0
14-03-2021, ora 18:17
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Exista o probabilitate foarte mica sa luati hiv prin sex oral sau prin fluide. Testul hiv se face dupa minim 3 luni. Trebuie sa asteptati.
0
15-03-2021, ora 18:21
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

In urma unui contact neprotejat exista riscul de a contacta infectii cu transmitere sexuala printre aceste se numara HPV, HIV, Hepatita B; va recomandam sa va protejati la orice contact pana cand sunteti sigura (in urma efectuarii analizelor) ca partenerul dvs nu are nici o infectie pe care o poate transmite. Pentru moment, in urma acestui contact nu puteti face nimic in viitorul apropiat; asteptati si efectuati un test HIV dupa 3 luni, abia atunci acest test poate fi relevant

O zi excelenta,
Clinica Medicala Marie Stopes International Romania
0
15-03-2021, ora 19:15
Ana1232
Nu este medic/terapeut
Ana1232
Si un test hpv, la cat timp e concret ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.