Experienta Medabon

29-09-2022
307ALN
Nu este medic/terapeut
307ALN
De curand, mai exact acum cateva zile am facut si eu un avort medicamentos cu medabon. Sarcina era oprita in evolutie la 7 saptamani... Dupa 6 ani de incercari reusisem sa raman insarcinata si speram ca Dumnezeu sa mi.l lase... din pacate nu a fost asa...
Am luat Medabon la recomandarea medicului, primul comprimat, urmat la 36 de ore de celelalte 4 ovule. Eu am sangerat si am avut contractii destul de puternice inca de la administrarea comprimatului... Dupa cele 4 ovule, am asteptat si speram sa se elimine... Surpriza, nu s.a eliminat, sarcina era atat de bine fixata incat nu s.a intamplat nimic, decat niste dureri urate rau, le.am suportat, dar n.as mai vrea sa trec prin ele... Mi.a fost recomandata a 2ua cutie de Medabon, de data asta urmand sa iau si comprimatul si ovulele in acelasi timp. Doctorul meu a vrut sa evite cat de mult chiuretajul, poti ramane cu niste urmari urate dupa. Dupa a 2ua cutie, la cateva ore bune, am reusit sa elimin si s.au oprit durerile. Ce sa zic, eu sunt foarte rezistenta la dureri, dar a durut al naibii de rau... au fost 3 zile de chin. Nu am avut voie sa iau decat paracetamol si algocalmin, adica fix egal cu 0... Ce vreau sa va spun este ca alte reactii nu am avut, adica... ma asteptam dupa 2 cutii sa fiu praf... Doar durerile au fost deranjante... Va urez multa bafta fetelor si aveti grija de voi si de sanatate voastra!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
13-01-2023, ora 13:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 400 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Avortul medicamentos prin instalarea de agenti abortivi
  • Avortul medicamentos prin reducerea selectiva
  • Avortul medicamentos acasă - ce trebuie să știi
  • Administrarea fără restricții a pilulei pentru avort Mifepriston, sigură și eficientă
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.