Întrerupere de sarcină cu Medabon

31-07-2021
Cindy26
Nu este medic/terapeut
Cindy26
Dacă ajungi sa intrii pe acest forum mai mult probabil te confrunți cu aceasi probleme. Ma limitez despre alegerea mea, fiecare vom răspunde pentru faptele noastre pentru ca dreptul judecător este doar Sus in Cer ! Vreau sa va spun parerea mea despre întreruperea de sarcină medicamentoasa. Fetelor nu prea am primit multe detalii despre acest tip de avort si va pot spune ca este unul extrem de dureros. La prima pastila luata in fata domnului ginecolog in jurul orei 15, nu am avut nici un simptom până următoarea zi la 23 noaptea. O mica sangerare si putin disconfort. Peste jumate de ora dupa ce am vazut sangerarea a trebuit să introduc cele 4 pastile in vagin ( rand pe rand ) la 23:30. Zis si facut. A trecut 1 h 30 min pana am simtit dureri din ce in ce mai accentuate. Pe masura cu fiecare minut se intensificau tot mai mult. La ora 01 a început calvarul. Dureri îngrozitoare, acute, insuportabile creșteau in intensificare asemenea nașterii, contractii de naștere timp de 2 ore am stat în agonie si dureri profunde asemenea unui animal im agonie. Imi meritam soarta.nu credeam ca mai vad lumina zilei, 2 h au fost dureri groaznice, nu sunt sensibilă dar abia am reusit sa le îndur. Sângele țâsnia din mine, am stat pe wc cum am putut, cu puține puteri, mi-am pus si absorbante, se umpleau rapid, am avut hemoragie. Majoritatea serii am stat pe wc. Am vărsat, am transpirat, am avut frisoane, a fost horror. Acest tip de avort este foarte traumatizant atât fizic cat si sufletește. Fetelor nu acceptați avort medicamentos, e groaznic ! Urmează controlul peste 2 saptamani, ma simt groaznic...merit ! Multa putere si vouă.va spun din suflet ca doare la extrem.
2 comentarii
0
21-08-2021, ora 18:52
Tote
Nu este medic/terapeut
Tote
Buna, cum a fost la control ? Din păcate nu pot tine sarcina și trebuie să recurg la acest avort medicamentos
0
17-09-2021, ora 16:37
Livr
Nu este medic/terapeut
Livr
Exact asa am pățit... Dureri... Dureri ce nu pot descrie vreodată. Am rămas cu gândul ca daca o sa apară din nou.. Abia ce am trecut prin experienta. Tremuram.. Nu mai știu dacă de durere sau frison...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Avortul medicamentos prin instalarea de agenti abortivi
  • Avortul medicamentos prin reducerea selectiva
  • Avortul medicamentos acasă - ce trebuie să știi
  • Administrarea fără restricții a pilulei pentru avort Mifepriston, sigură și eficientă
  •