Fata mea vomita la fiecare masa si din cand in cand stranuta are 7 zile | Forumul Medical ROmedic

Fata mea vomita la fiecare masa si din cand in cand stranuta are 7 zile

18-01-2019
Decian
Nu este medic/terapeut
Decian
Fata mea vomita la fiecare masa si mai stranuta din cand in cand ce trebuie sa fac
2 comentarii
0
20-01-2019, ora 19:09
ionela12345
Nu este medic/terapeut
ionela12345
de strănut sunt cele trei s ale noului născut nu va speriați strănut strabism sughit.
0
21-01-2019, ora 09:57
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna dimineata
Aveti grija sa tineti copilul dupa alaptat in pozitie verticala si sa aplicati usoare batai cu palma pe spatele bebelusului pt a da afara aerul pe care il inghite, de fiecare data, in timpui alimentarii. Cu fiecare eliminare a aerului va da si mici cantitati de lapte afara. Nu va nelinistiti, caci asa se intampla in primele 2-3 luni de viata. Dvs. trebuie insa sa aveti grija sa nu il tineti culcat ca sa nu aspire laptele in caile respiratorii, cand se intampla acest lucru. De aceea va subliniam ca trebuie sa-l tineti vertical dupa alaptat si sa aplicati acele mici tapotaje pe spate. Sanatate !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Nu e normal la nou-născut
  • Voma si diaree - primul ajutor
  • Evaluarea nou-născutului
  • VeÈ›i deveni părinÈ›i? Iată ce trebuie să aveÈ›i în vedere
  • Jucăriile noului născut - care sunt È™i cum le alegem?
  •