Febra frisoane stari de voma dureri in dreapta sub coaste in fata si in spate

01-04-2013
YasminBarbie
Nu este medic/terapeut
YasminBarbie
Buna seara ! De cateva zile am dureri in parte dreapta sub coaste, in fata si in spate. Greata, Frisoane Febra intre 38, 5 si 39, 9. Ma simt foarte obosita, mi se inchid ochii. Sambata dimineata am chemat ambulanta, doamna doctora de pe ambulanta mi-a facut piafen si gentamicina injectabil si mi-a spus ca am o infectie urinara. Mi-a dat Urinal, Ciprinol si supozitoare Ketomag. Au trecut 2-3 zile decand zac, ma asteptam sa ma simt mai bine, dar sunt la fel. Durerile si toate starile mentionate mai sus persista. Astept o parere. Va multumesc :-*
1 comentarii
0
04-04-2013, ora 20:04
YasminBarbie
Nu este medic/terapeut
YasminBarbie
Buna seara, am fost la medicul de familie care mi-a dat o trimitere la urologie la Spitalul Clinic de Urgenta Sf. Ioan unde medicul urolog de acolo mi-a spus ca am nisip la rinichi. Mi-a dat tratament. Insa nici o schimbare. Durerile sunt la fel.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
13-01-2023, ora 13:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Nefrolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 400 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar frisoanele?
  • S-a descoperit mecanismul prin care febra la începutul sarcinii poate produce defecte cardiace și fizionomice la copil
  • Ce înseamnă febră mare și cum o gestionăm
  • Ce faci când febra nu cedează la tratamentul antitermic?
  • O altă cauză a febrei ar putea fi stresul
  • Febră și transpiraţii nocturne - cauze, diagnostic, tratament
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.