Fixare testicul dupa torsiune testiculara

20-09-2018
mmk234
Nu este medic/terapeut
mmk234
Buna ziua! In urma cu 3 ani am suferit o torsiune testiculara din care a rezultat necrozarea unui testicul, iar acesta a trebuit extirpat.Dupa care a urmat o operatie de fixare a celuilalt testicul.
Intrebarea mea este daca torsiunea testiculara se poate intampla dupa aceasta fixare(stiu ca aceasta fixare se face strict pt nerepetarea torsiunii) sau daca testiculul fixat se poate dezlipi de scrot dupa fixare.
Multumesc
1 comentarii
0
28-01-2021, ora 10:29
locyn72
Nu este medic/terapeut
locyn72
Buna ziua,
Sunt mama unui baiat de 16 ani care a fost operat si i s a scos testiculul drept.Am fost la alt doctor si am intrebat daca ii face operatie de fixare in scrot a testiculului ramas.
Acesta mi a zis ca nu recomanda aceasta operatie deoarece poate avea disconfort dupa aceasta operatie si ca va depinde toata viata de un medic.Este adevarat?Dumneavoastra cum va simtiti dupa aceasta operatie?
Ma scuzati, dar nu stim ce decizie sa luam...
Un raspuns sincer ne ar ajuta
Multumesc anticipat, sanatate...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testiculul
  • Lovitură la/în testicule
  •