foarte ingrijorata, e posibil sa fiu insarcinata?

02-12-2010
dama_de_caro
Nu este medic/terapeut
dama_de_caro
pe 10 octombrie mi-a trecut menstruatia si in acea zi am avut ultimul contact sexual, el a terminat afara, pe 5 noiembrie mi-a venit menstruatia, (a venit la timp a curs normal) si pe 12 noiembrie mi-am facut un test surecheck si a iesit negativ (testul dupa 33 zile), m-am uitat la el juma de ora si a 2 zi, era 1 linie, dar de cateva zile mi-e foame intr-una, as baga in mine ca intr-un sac, si mi s-a umflat burta putin ma simt asa grea si respir greu, (deci daca ar fi ar fi aproape 2 luni) credeti ca e posibil sa fiu insarcinata? sunt foarte stresata si ingrijorata :(
3 comentarii
0
03-12-2010, ora 09:46
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
deci daca ti-a venit ciclul de ce sa zici ca esti gravida? orice simptom din corpul uman e legat de sarcina? ma doare dintele inseamna ca sunt gravida? burta se umfla de la lucruri din alimentatie, si oricum la doua luni nu ar fi uriasa cat sa nu mai respiri. te rog eu nu mai face sex ipana nu afli ce inseamna... offf copiii generatiei noastre, saracii fac si ei ca toata lumea fara sa stie nimic nimic. cum sa fii gravida daca ai avut ciclu normal? bine ca nu ai zis ca acum jumatate de an ai facut sex si 6 luni ai avut ciclu, dar oare oi fi gravida? Doaaaaamne e clar nevoie de ore in scoala de educatie sexuala serioasa. cu note si tot, sa nu treaca cine nu invata bine. poate s-ar mai schimba ceva in generatia asta care face dar habar nu are ce face si de ce/..
0
03-12-2010, ora 17:28
IustinaPopa
Nu este medic/terapeut
IustinaPopa
Nu ai cum sa fii insarcinata. E inutila intrebarea:) Mai ales cu testul de sarcina facut dupa 33 de zile chiar e inutil sa mai intrebi.
0
07-12-2010, ora 10:35
Alexya_geo
Nu este medic/terapeut
Alexya_geo
Buna ziua! Am si eu o problema si as dori sa ma ajutati.I-au anticonceptionale de 1 an.si luna asta am uitat sa iau 2 pastile de la inceputul a 3 ei saptamani.am luat a 3a zi una si seara cand trebuie sa iau normal am continuat normal in fiecare seara.Contact sexual am avut inainte cu 2 zile de a uita sa iau pastilele.Pot fi insarcinata??Daca da pot continua sarcina chiar dak am luat pastile peste????va rog din suflet sa imi raspundeti.va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •