herpes bucal, ajutati-ma cu sugestii de vindecare

01-08-2012
ryanya
Nu este medic/terapeut
ryanya
Am herpes bucal recidivant de 10 ani. Am incercat diverse tratamente dar totusi am, ce-i drept mai rar, aveam inainte aproape lunar. A reusit cineva sa scape de el. Am un bebe de 8 luni si imi este teama sa nu il molipsesc. Ajutati-ma va rog!!!!!!!
4 comentarii
0
01-08-2012, ora 11:43
Katyella
Nu este medic/terapeut
Katyella
Nu il poti trata, dar scapa de eruptie inca de la inceput, foarte simplu, dupa recomandarile d-nei doctor:

http://adina.cheriches.ro/2011/06/01/herpesul-labial-tratat-cu-alcool-sanitar-70.html/comment-page-1#comment-5911

Vad ca de aici nu se poate da link direct, ca sa previna spamul probabil (si implicit traficul :)))) ) Coapiaza legatura si deschide separat pagina respectiva, explic in caz ca nu stii..
0
01-08-2012, ora 12:03
ryanya
Nu este medic/terapeut
ryanya
Am sa incerc data urmatoare, il am de ieri si este dat cu Zovirax si au ars leziunile. Acum imi este teama sa incerc.
Multumesc
0
01-08-2012, ora 12:09
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
ryanya, si eu obisnuiam sa fac herpes destul de des si ma tinea cate doua saptamani, ultimele doua dati am reusit sa reduc perioada la 5 zile. Am luat vitamina C 500 MG zilnic si am baut cate o citronada dintr-o lamaie stoarsa intr-un pahar cu apa si mi-am dat cu crema zovirax.. Am facut asta zilnic si in 5 zile a disparut herpesul total.
Un remediu impotriva recidiviei nu stiu insa cu vitamina C poti micsora perioada de viata a herpesului deja aparut.
0
01-08-2012, ora 18:08
Katyella
Nu este medic/terapeut
Katyella
Ryania, nu are de ce sa-ti fie frica, te ustura, atat :)
Va disparea mai repede
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ar putea exista o legătură între constipație și infecțiile herpetice?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.