herpesul se poate vindeca complet, de tot? sa nu mai apara nicidodata?

31-01-2012
cristinne1983
Nu este medic/terapeut
cristinne1983
Imi apare un herpes constant pe buza superioara in acelasi loc tot timpul...fara nici un motiv, la cateva luni (cam de 2 sau de 3 ori pe an)
de ce?? care e explicatia?
cum sa fac sa nu imi mai apara niciodata? sau de ce sa ma feresc?
tot timpul ma dau cu aciclovir? e suficient?

imi apare cand mi-e lumea mai draga. in ziua nuntii eu aveam herpes mascat de o tona de ruj, oribil!! Unde mai pui si ca eram gravida pe atunci in 3 sapt si eu nu stiam si ma dadeam nonstop cu aciclovir (am pierdut sarcina la 10 sapt din cauze necunoscute, ar fi putut afecta aciclovirul sarcina pe viitor?)

multumesc
5 comentarii
0
07-02-2012, ora 12:31
mirela24uk
Nu este medic/terapeut
mirela24uk
Suna putin cam dezgustator...dar asta ma ajutat sa-mi tratez fica de aceeasi problema, ceara din urechea ta te poate vindeca pt.totdeauna..ii un leac din batrini care da roade.din fericire...
0
07-02-2012, ora 12:37
cristinne1983
Nu este medic/terapeut
cristinne1983
multumesc...insa nu inteleg...stau, nu ma mai curat cate sapt. si apoi adun cu betigasul??
0
07-02-2012, ora 12:45
mirela24uk
Nu este medic/terapeut
mirela24uk
nu ai nevoie de saptamini.cind am auzit si eu aceasta metoda de a scapa de herpesul pe care o chinuia pe fetita, am avut aceeasi reactie ca si tine.credema ajuta..
0
07-02-2012, ora 12:46
cristinne1983
Nu este medic/terapeut
cristinne1983
OK, MULTUMESC
NU AM MA AUZIT, DAR O SA MA DOCUMENTEZ
RAU NU ARE CE SA IMI FACA;
0
07-02-2012, ora 14:28
mirela24uk
Nu este medic/terapeut
mirela24uk
Nu iti face rau.fetita mea era mica cind am auzit de cidatul mod de a vindeca heresul.dar au trecut 18 ani si nu a mai aparut niciodata dupa ce am tratat-o cu ceara din urechiile ei (abia colectam din urechiuse ei) asta dupa ce am tratat-o cu tot ce se putea gasi in farmacii eram in fiecare luna la doctorita ei pt. a trata herpesul si am incercat tot ce e posibil.ceara a fost..singurul...care a dat un rezultat, am inteles ca omoara microbul.ce contine (ceara)nu stiu...cert e ca a scapat pt.totdeauna.Am mai transmis metoda asta de vindecare si altor persoane..care...au scapat de el...dar daca totusi mai apare continua sa pui ceara...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ar putea exista o legătură între constipație și infecțiile herpetice?
  • Simptome diferite în infecţia cu virusul herpetic ar avea legătură cu variaţii în expresia genelor virale
  • 10 informații importante despre herpes
  • Infecția virală cu herpes simplex dublează riscul de demență (studiu)
  •