hipertensiune arteriala + eruptii cutanate (expunere solara)

20-02-2009
iahim
Nu este medic/terapeut
iahim
buna ziua ! mama mea are 50 ani si de o saptamana a fost diagnosticata cu hta pentru care a primit trat cu noliprel, ea a mai avut niste eruptii pe fata determinate de expunerile solare care acum au reaparut.sa fie efectul noliprelului sau doar coincidenta?si ce ar trebui sa faca in conditiile in care medicul i-a spus sa nu intrerupa tratamentul?!
3 comentarii
0
21-02-2009, ora 17:30
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
La cat timp dupa ce a luat pentru prima data Noliprel i-a aparut eruptia?
0
21-02-2009, ora 19:08
iahim
Nu este medic/terapeut
iahim
la o saptamana...
0
22-02-2009, ora 07:59
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
E posibil sa fie de la Noliprel.Sa nu-l intrerupa, sa ia si azi iar maine mergi cu ea la medicul de familie.
Adaugă un comentariu / răspuns

12-11-2019, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
OptiBac
OptiBac - probiotice adaptate nevoilor tale
Optibac Probiotic zilnic Extra Forte are o concentratie de 20 miliarde de bacterii vii si contine Lactobacillus acidophilus NCFM - cea mai cercetata tulpina acidophilus din lume. Este probioticul ideal pentru persoanele care au urmat un tratament indelungat cu antibiotice, se confrunta cu alergii sau afectiuni digestive. Detalii aici
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.