Imi intarzie menstruatia.. sunt foarte speriata!

12-03-2007
Xenia.me
Nu este medic/terapeut
Xenia.me
Buna Ziua!Am si eu nevoie de ajutorul d-voastra.Am 18 ani si am o mare problema.Mi a intarziat menstruatia in conditiile in care luna asta am avut un contact sexual neprotejat(fara a ejacula..prietenul meu e sigur ca a iesit la timp)dar am socotit perioada cand am facut o si era chiar saptamana "fertila".;una trecuta mi a venit ciclul pe data de 10 februarie iar acum trebuia sa mi vina pe 10 dar e 12 martie seara si nu mi a venit si nici n am nici un semn.Tb sa precizez totusi ca mie mai intodeauna imi intarzia o zi 2 dar acum se fac deja 3 zile si in conditiile de fata sunt ft speriata...ce puteti sa mi ziceti?astept raspunsul d voastra!!!!!!multumesc anticipat
5 comentarii
0
12-03-2007, ora 00:00
aida
Nu este medic/terapeut
aida
Buna
Poti ramane insarcinata chiar daca ejaculatia nu s-a produs in vagin.Lichidul seminal contine o cantitate mica, dar nu neglijabila, de spermatozoizi, si care pot fecunda ovulul.Mai asteapta o saptamana si faci un test de sarcina.
0
28-03-2007, ora 00:00
ioana2ceres
Nu este medic/terapeut
ioana2ceres
buna ziua
m ar interesa ce metode exista pentru intarzierea menstruatiei intr o anumita luna?
multumesc
0
20-05-2007, ora 00:00
Dienutza
Nu este medic/terapeut
Dienutza
Incep si eu de-acum sa fiu stresata. Menstruatia mi-a intarziat mai mult de o saptamana de-acum. Am facut 2 teste diferite de sarcinia, unul dupa 3 zile de intarziere, altul dupa 7 (despre acesta se spune a fi valabil chiar dupa prima zi de sarcina). Ambele au iesit negativ. Aveti idee ce factor mi-ar putea cauza intarzierea asta?
0
27-11-2007, ora 00:00
alexaa
Nu este medic/terapeut
alexaa
buna
de ceva zile sunt foarte stresata ba mai mult disperata si as avea nevoie de sftaul dvs, mi-a intarziat menstruatia cu 3 zile tinand cont ca am avut ceva contacte sexule cu prietenul meu neprotejate insa acesta nu a ejaculat in mine si sunt sigura de asta, normal ar fi fost ca menstruatia sa imi vina pe 25 (am un ciclu regulat)insa suntem in 27 si inca nu s-a intamplat nimic si totusi am dureri nu foarte mari in partea abdominala cateodata...este vorba de o sarcina sau poate fi o raceala sau altceva (stiind k normal ar fi sa nu intarzie mai mult de 35 de zile sau sa vina mai devreme de 21 de zile))va rog raspundeti-mi urgent..
0
21-04-2009, ora 14:24
jan_rechinul@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
jan_rechinul@yahoo.com
salut am si eu o problema. am o interziere de menstruatie de 10 zile. normal trebuia sa imi vina pe 10. am facut sex neprotejat cu prietenul meu dar a ejaculat afara. miam facut pana acum 2 teste de sarcina si au iesit negative amandoua. nu stiu ce sa fac. pana acum imi venea regulat la 25-26 zile. ultima zi de menstratie a fost pe 14 martie. cine ma ajuta si pe mine cu un sfat
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • De ce întârzie menstruația?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.