imi simt maxilarul blocat si nu pot sa deschid gura

12-08-2009
yoana89
Nu este medic/terapeut
yoana89
ma confrunt de ceva timp cu o chestie ff ciudata.imi simt maxilarul blocat...se blocheaza nu pot deschide gura ulterior in catva secunde isi revine la normal...mi se intampla deobicei noaptea sa am problema asta..e ingrijorator?poate fi doar o lipsa de calciu?va multumesc
6 comentarii
0
12-08-2009, ora 18:18
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Consulta un medic homeopat. Catava granule din remediul potrivit iti vor elimina problema "cu mana".
Succes.
0
12-08-2009, ora 18:22
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Exista numai 4 remedii cu acest simptom, daca mai spui ce simptome ciudate mai ai in plus iti pot spune care din cele 4 este cel potrivit.
0
12-08-2009, ora 18:24
yoana89
Nu este medic/terapeut
yoana89
nu am alte simptome doar atat doar disconfortul asta k il simt blocat
0
12-08-2009, ora 20:56
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Poate fi din cauza calciului, dar esti sigura ca noaptea in somn nu scrasnesti dintii (bruxism???)???? Strangerea involuntara a maxilarului si a dintilor (repetata) poate sa determine o blocada (printre altele)...
Poate fi si asta o cauza...gandeste-te bine si analizeaza situatia!


Multa sanatate;)


In speranta ca ti-am putut fi de folos, cu placere si respect,
NICK;)
0
13-08-2009, ora 00:54
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ioana: mai ai cu siguranta ceva demn de relevat care pt. tine nu pare simptom sau ceva revelant dar in homeopatie este un simptom sau ceva important. Si starile sufletesti inainte de aparita inclesatarii maxilarului sunt importante, probleme aparute, temeri, enervari, dereglari de menstruatie etc..
Cu intrebarile potrivite ies multe lucruri la iveala care la prima vedere nu se vad.
0
23-08-2018, ora 08:51
Georgegeo3
Nu este medic/terapeut
Georgegeo3
Am aceias problema acum
Mai ales seara in timp ce dorm ziua nu mi sa intamplat niciodata sau cand sunt treaz
Imi simt maxilarul blocat nu imi pot deschide gura cateva secunde dupa care revine la normal
Tu ce ai facut?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.