imunitate la copii prin homeopatie

33 comentarii 1 2
0
27-11-2013, ora 11:14
Cristina2003
Nu este medic/terapeut
Cristina2003
Buna ziua. Va rog frumos daca puteti sa ma ajutati intr-o problema: am un junior de 4 ani (19 kg)la care cam de 2 luni au inceput sa-i apara pe maini, picioare, faţă bube ca niste ciopituri de insecta, i-am facut analize complexe si i-a iesit in scaun ca are Giardia lamblia, i-am dat tratament medicamentos, dar se pare ca nu a dat rezultate. As vrea sa incerc uleiul de oregano, dar nu stiu cat sa ii dau. Adaug faptul ca si eu am aceeasi problema ca si copilul. Va rog sa ma ajutati pt a sti daca sa luam uleiul acesta si in ce cantitati, atat eu cat si copilul. Va multumesc.
0
21-12-2013, ora 11:54
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Da, confirm si eu ca homeopatia este foarte buna in stimularea imunitatii in general si la copii in mod special.Pentru a administra un remediu sau altul este nevoie de o consultatie. In urma ei se stabileste remediul necesar si doza. Cu stima si respect : dr Petre Muresan
0
03-04-2014, ora 13:06
ionya
Nu este medic/terapeut
ionya
Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Ce as putea sa ii dau bebelusului meu de 2 luni care are laringita si ii curge nasul?
Multumesc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns
33 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O pastilă care imită sistemul imunitar
  • Un nou pas spre crearea unui medicament pentru tratarea rapidă și completă a alergiilor
  • Mediul, mai important pentru sistemul imun decât ereditatea
  • Efectele benefice ale soarelui asupra sistemului imun
  • A fost descoperită o substanță ce acționează asupra sistemului imunitar precum adrenalina
  • Probioticele și sistemul imunitar
  • Modificările sistemului imunitar pot promova îmbătrânirea sănătoasă
  •