Intarziere ciclu

30-10-2018
Geo989
Nu este medic/terapeut
Geo989
Buna! Acum vreo luna si ceva s-a intamplat ca printr-o joaca cu iubitul meu, facand petting, el avea prezervativ pus si a ajuns la ejaculare. A ejaculat, a dat prezervativul jos. El spune sigur ca nu a atins nimic si s-a sters putin de un servetel umed si apoi s-a jucat cu vaginul meu si a introdus putin degetul. De frica, a doua zi, peste vreo 13 ore am luat Estelle. Atunci cand a fost toata treaba abia in ziua aceea terminasem menstruatia. Ideea este ca dupa ce am luat pastila, dupa vreo 6 zile am avut acea sangerare de vreo 5 zile si acum trebuia sa imi vina menstruatia si deja a intarziat 10 zile si nimic. Ce imi recomandati sa fac? Mentionez ca nu am ciclu regulat. De obicei imi intarzie sau imi vine mai repede menstruatia.
4 comentarii
0
31-10-2018, ora 12:48
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Pilula de a doua zi provoaca dereglari hormonale de aceea nici nu este recomandat sa o folositi va mijloc contraceptiv. Pentru linistea dvs va recomandam sa efectuati un test de sarcina.

O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes Romania International
0
31-10-2018, ora 23:21
Geo989
Nu este medic/terapeut
Geo989
A fost doar de urgenta. Nu am folosit si nu o sa mai folosesc vreodata. A fost doar pentru teama de a nu ramane insarcinata. Nu sunt pregatita. Cu toate ca sunt sigura ca erau sanse extrem de mici spre deloc sa raman. Oricum de obicei imi intarzie sau imi vine mai repede. Am avut intarzieri de 10 zile si inainte. O sa mai astept poate pana la urma vine. Si o sa fac un test. Multumesc!
0
02-11-2018, ora 01:38
Geo989
Nu este medic/terapeut
Geo989
Mi-a venit astazi menstruatia. Credeti ca mai e vreo sansa sa fi ramas?
0
02-11-2018, ora 07:40
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
Nu cred!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul