la aproximativ 13 ore am luat pilula de a doua zi... sunt insarcinata?

24-07-2009
Saaaak
Nu este medic/terapeut
Saaaak
Acum o luna si jumatate am avut primul contact sexual (neprotejat) si la aproximativ 13 ore am luat pilula de a doua zi. Dupa o saptamana (pe 20 iunie) mi'a venit. Normal, a doua menstra' trebuia sa fie pe data de 17 iulie, insa astazi e in 24 si nimic. De cateva zile simt o apasare a sanillor, insa se diminueaza din ce in ce mai mult, fara ca menstrruatia sa apara. In tot acest timp am avut relatii sexuale protejate (prezervativ). Mentionez ca inainte aveam menstruatie neregulata. Sunt sanse sa fiu insarcinata?
7 comentarii
0
25-07-2009, ora 14:10
axenya
Nu este medic/terapeut
axenya
eu zic sa stai linistita. pilula de a doua zi da peste cap tot circuitul asta hormonal.iti poti face un test de sarcina ptr siguranta ta.dar sansele de a fi insarcinata sunt mici
0
25-07-2009, ora 21:00
lyana8520
Nu este medic/terapeut
lyana8520
Buna draga Saaaak. Si eu am luat [ singura data si la fel s- intamplat.aceste pilule duc la dereglarea ciclului menstrual. Trebuiau luate in 72 ore de la contact. Tinem legatura.
0
26-07-2009, ora 10:19
Saaaak
Nu este medic/terapeut
Saaaak
Mi'am facut testul ieri si mi'a iesit negativ. Acum stau putin mai linistita.
Va multumesc oricum pt raspunsuri.
:*
0
26-07-2009, ora 10:31
lyana8520
Nu este medic/terapeut
lyana8520
Foarte bine. E foarte singura pilula, insanu este redomandata decat o data pe an. Sa ai grija.
0
26-07-2009, ora 10:33
lyana8520
Nu este medic/terapeut
lyana8520
Foarte bine. E foarte sigura pilula, insa nu este recomandata decat o singura data pe an. Sa ai grija.
0
26-07-2009, ora 10:40
lyana8520
Nu este medic/terapeut
lyana8520
Dragele mele... ajutati-ma. Nu stiu daca sunt insarcinata. Ma adresez in principal celor care sunt insarcinate sau au nascut deja. Am deja o saptamana de intarziere, iar de 2 zile am niste scurgeri maronii. Maine m-am programat la ginecolog. Mentionez ca imi doresc un copil dar ma gandesc sa nu imi fac iluzii desarte. Daca este posibil astept raspuns si de la un medic. Ma simt balonata si ametita.mentionez ca acum 2 zile am facut 1 test insa a iesit negativ. Va rog.ajutati-ma cu un sfat.
0
26-12-2018, ora 16:34
Daniela444
Nu este medic/terapeut
Daniela444
Salut, am avut relatii sexuale cu prietenul meu si s-a rupt prezervativul, pe data de 9 decembrie la 25 de ore am luat escapelle, calculand nu eram in perioada fertila, ciclul trebuia sa mi se inceapa pe 19 dar am avut sangerari pe 17 decembrie, deobicei il am la 26 de zile si tine cam 3-4zile, dupa cantitate si calitate lam considerat ca ciclu menstrual, ciclul deobicei vine cu 2 zile mai inainte sau mai tarziu de data calculata, de aceea cred ca a venit pe 17, simptome nu prea am avut deaoarece.am un organism puternic si rezist, dupa de s-a incheiat presupusul ciclu mesntrual am avut cate o picatura de singe 2 zile dar acum deja ejacuari albe la fel foarte rare si lichide fara miros, citind din mai multe surse am vazut ca asa se curata vaginul
Este probabilitate de a fi insarcinata?
Sau trebuie sa astept data la urmatoarea menstruatie care va fi pe 11 ianuarie?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Efectele pilulei de a doua zi ar putea fi potențate de un medicament antiinflamator
  •