Interpretare secretie vaginala. Mi s-a spus ca nu am nimic

12-05-2011
DITA38
Nu este medic/terapeut
DITA38
Am facut un control ginecologic pt ca de vreo 1 saptamana am usturimi vaginale, f rar si mancarimi. Scurgerile sunt normale. La examenul de secretie mi-a iesit Trichomonas- negativ, levuri -negativ, doar frecvente leucocite. Mi s-a spus ca n-am nimic, sa fac spalaturi cu ceai de galbenele si atat. Ce pot semnala atunci acele "frecvente leucocite" si de unde senzatia de usturime? Multumesc.
6 comentarii
0
12-05-2011, ora 13:02
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
PAP ai facut?
0
12-05-2011, ora 13:02
DITA38
Nu este medic/terapeut
DITA38
da, tip 2
0
12-05-2011, ora 13:13
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Atata scrie? Pare ca nu ai nimic grav, doar o iritatie pe care poti s-o tratezi cu spalaturi, asa cum ti s-a recomandat. Poti folosi ptr spalaturi si tantum rosa de la farmacie. Dar sa nu faci multe zile, 3-4 zile, apoi la 2-3 zile, la o saptamana. Sa refaci testul peste vreo 2 luni. Spalaturile intense nu fac bine florei vaginale, o dezechilibreaza.
Sanatate!
0
12-05-2011, ora 13:17
DITA38
Nu este medic/terapeut
DITA38
da si e m-am gandit la tantum rosa sau citisem despre multi-gyn actigel de la bioclin, oare e bun?
0
12-05-2011, ora 13:34
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Da, sunt bune. Si mai bine ar fi daca ai face o saptamana o cura cu ovule Cervugid, face minuni si se poate lua si preventiv, nu-i musai sa ai ceva. Sigur, bine ar fi ca orice iei sa fie prescris de medic, sa nu existe alergii etc.
0
13-05-2011, ora 08:28
DITA38
Nu este medic/terapeut
DITA38
Multumesc frumos pt sfaturi.
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.