Intirziere de ciclu menstrual va rog urgent!!!

27-11-2018
Alexia1
Nu este medic/terapeut
Alexia1
Buna, am 17 și deobicei am un ciclu regulat de 27 28 de zile, niciodată nu mi s-a intimplat sa intirziere. Am avut contact sexual protejat in urma cum 2 săptămâni dar a fost protejat și ejacularea înafara. Menstruația trebuia să îmi vina pe 22 dar azi este deja 27 deci intirzie de vrio 5 zile. Am făcut totuși 2 teste de sarcina unul după o săptămână de la contact sexual și altul după două zile de intirziere a CM și au ieșit ambele negativ. Menționez că am dureri menstruale și dureri de dinți de regulă cum sunt în perioada menstruației de obicei dar CM tot nu este. Din ce cauza ? Și ce as putea sa fac in acest caz ?
5 comentarii
0
27-11-2018, ora 20:48
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
O sa vina. Asteptati linistita. Daca intarzie prea mult, mergeti la un ginecolog sa va faca analizele sa vedeti cauzele intarzierii. Pot fi si alte cauze.
0
27-11-2018, ora 21:07
Alexia1
Nu este medic/terapeut
Alexia1
Mulțumesc mult, m-ați liniștit puțin, deja aștept să vina !
0
28-11-2018, ora 09:47
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

nu am inteles ce inseamna protejare; faptul ca partenerul dvs nu a ejaculat in interiorul vaginului nu va protejeaza de o sarcina deoarece lichidul seminal secretat si eliminat in timpul actului sexual (nu ejacularea) secreta spermatozoizi; va recomandam pe viitor sa folositi un mijloc contraceptiv adaptat varstei si nevoilor dvs, consultati un medic specializat in planificare familiala si contraceptive pentru a stabili impreuna ce vi se potriveste

O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes
0
28-11-2018, ora 10:19
Alexia1
Nu este medic/terapeut
Alexia1
Protejare cu prezervativ dar și ejaculare înafară
0
04-12-2018, ora 13:01
Luisaaa
Nu este medic/terapeut
Luisaaa
Bună ziua am și eu o întrebare, am avut ultima menstruația pe 22 Octombrie, țin să precizez că am ciclul neregulat și încă nu mi-a venit, cam de 8 zile mă dor sânii dar nu foarte tare, acum mai puțin și am niște junghi uri la ovare gen cele menstruale. Ar putea fi o sarcină sau răceală?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: