Posibil sarcina

22-03-2021
Puka1992
Nu este medic/terapeut
Puka1992
Buna ziuă,
Va rog sa ma ajutați, am un cm de fix 28 de zile, in data de 19 luna aceasta trebuia sa imi vina cm insa nu a venit, durerile le am, ce ar putea fi?? Mulțumesc
2 comentarii
0
22-03-2021, ora 12:19
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Poate fi o întârziere din diferite cauze: stres, oboseală, răceală, dacă ai luat ceva medicamente, sarcină, etc. Dacă te temi de o sarcină și ai motive să te temi(nu dai amănunte) atunci la 2-3 săptămâni de la contact fă un test de sarcină.
0
25-03-2021, ora 10:55
Puka1992
Nu este medic/terapeut
Puka1992
Bună ziua si mulțumesc de raspuns!
Într-adevăr nu m am ferit la contactul sexual, mi am facut test de sarcina si beta hcg dupa 2 zile de întârziere si ambele sunt negative, in schimb si acum am mici dureri de menstruatie si cateva secvente de greață(menstra nu a aparut inca).. Dupa calcule, dacă ar fii sa fiu însărcinata as avea 4 săptămâni si 5 zile dar bănuiesc ca daca eram imi ieșeau teste pozitive, mai ales analiza de sânge. Va mulțumesc și o zi frumoasa
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.