Intrebare - scurgeri albe, foarte dense si sange, disconfort

22-04-2022
Simonw
Nu este medic/terapeut
Simonw
Buna ziua! Am si eu o problema, care nu știu daca este grava sau nu. La o săptămână, după terminarea menstruației, mi-a venit din nou. Înainte de asta, am avut niște scurgeri albe, foarte dense si niște firicele de sange. Apoi a început sa curgă ceva de culoare maro, dar in cursul zilei, imi curgea si sange. Asta a durat cam 4 zile. Nu mult, dar constant. Tin sa menționez ca simt un disconfort când am relații intime cu soțul meu si am o perioada de cand ma dor picioarele, de parca a mers toată ziua pe tocuri. Nu știu daca e din cauza faptului ca toată ziua alerg după copii, dar durerea este mai puternica la degete. Am o teama îngrozitoare de medici ginecologi, atunci cand am de ales, daca sa merg sau nu. Tot amân si nu știu daca procedez ok. Tin sa menționez ca mi-am făcut si 2 teste de sarcina, care sunt negative pt ca uneori, am impresia ca se mișcă cv in interiorul burtii, simt dureri in zona pelvina si in zona lombara. Nu mereu, dar exista. Mulțumesc din suflet si sper sa primesc msg-ul dvs.
1 comentarii
1
22-04-2022, ora 07:42
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna ziua.
Scurgeri albe, dense, posibil candida.
Mergeti la un ginecolog pentru control, test secretie si tratament.
Testul Papanicolau trebuie facut anual daca nu doriti sa aveti probleme.
Totodata mai trebuie facuta o ecografie intravaginala pentru a se vedea cauza sangerarii.
E momentul sa lasati temerile si sa mergeti la ginecolog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții (scurgeri) vaginale albicioase - normale sau nu?
  •