intrebare

16-10-2013
aalina2
Nu este medic/terapeut
aalina2
Buna ziua! Am o problema. prietenului meu i.au aparut acum 2 luni niste bubite rosii in varful penisului. a fost la o policlinica cu plata..l.au trimis la ginecologie...si doamna ginecolog a spus ca e candidoza si i.a dat tratament lomexin crema, i.ar mie ovule lomexin...acestea i.au trecut pentru cateva zile..1 saptamana si au reaparut...am incercat cu un tratament de la farmacie..crema clotrimazol, si amandoi cate doua pastile de fluconazol 150, una pe saptamana..au trecut deja 2 saptamani si acestea nu.i trec...ce ar trebui sa faca sau sa ia? sa continue tratamentul acesta, sau sa incerce altceva..este intradevar candidoza? avand in vedere ca nu are mancarimi, sau dureri...si tin sa precizez ca si eu am tinut tratament odata cu el...dar eu nu am avut nimic, nici un simptom. Astept raspuns.Va multumesc!
3 comentarii
0
17-10-2013, ora 01:00
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Boala se ia inapoi de la el. Poate sa nu aveti acum simptome, dar pot aparea oricand.

Adresati-va la alt medic.
0
17-10-2013, ora 01:02
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ce manifestari ati avut dv. ?
Ati avut scurgere alba sub forma unui fel de iaurt, cu mancarimi f mari si eventual arsuri ?
0
17-10-2013, ora 10:05
aalina2
Nu este medic/terapeut
aalina2
Doar ce am spus ca nu am avut nici un fel de manifestare. Dupa cum am spus, problema este la el..el nu scapa d acele bubite, nu eu. Mai cititi o data, inainte de a incerca sa.mi dati un raspuns. Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Chlamydia vs Candida - asemănări și deosebiri
  • Tratarea candidozei (infecția cu Candida albicans)
  • Candidoza - tipuri și caracteristici la bărbați și femei
  •