despre sarcina

23-07-2009
simerea ramona
Nu este medic/terapeut
simerea ramona
buna.sunt ramona am o problema ku intarzierea ciclului.ieri 22 iulie trb sa mi vina ciclul si azi suntem in 23 si nu mia venit iar de obicei imi venea inainte de data exacta.am fakut sex neprotejat iar asta ma pune p ganduri.dar luna trecuta am avut pe 22 iunie ciclu si mia trecut pe 2 iulie deci mia tinut 10 zile si nu mi sa ma int pana akum.si ma gandesc k intarzie deoarece mia tinut foarte mult luna trecuta.va rog sa ma ajutati sunt foarte ingrijorata.tot citesc pe net despre simtomele sarcinii si mi se pare k am unele adica ma duk la baie cam des...nu stiu ce sa fak ajutatima ku un sfat va rog...
9 comentarii
0
23-07-2009, ora 13:16
simerea ramona
Nu este medic/terapeut
simerea ramona
am uitat sa mentionez ca imi curge nijte pete galbene..are asta legatura cu sarcina??
0
23-07-2009, ora 18:23
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Daca ai aceste scurgeri s-ar putea sa-ti vina ciclul in cateva zile. Totusi fa-ti maine dimineata un test de sarcina.
0
23-07-2009, ora 23:41
byaandreea
Nu este medic/terapeut
byaandreea
buna ma numesc andrea vreau sa va spun ca intro zi nu am luat pastila mercilon deloc (nu am avut nci contacte sexuale recente )insa eu am continuat cu ele normal dupa cea uitata de fapt mia scapat pe jos...pot ramene gravida?vreau rasp multmesc
0
24-07-2009, ora 17:21
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu vei ramane gravida, dar pauza de 7 zile intre folia aceasta si urmatoarea sa o scurtezi cu o zi.
0
24-07-2009, ora 22:29
byaandreea
Nu este medic/terapeut
byaandreea
tot andreea sunt..nu va suparati de intrebare...nu am inteles...cum adica sa scurtez cu o zi?eu de obicei le incep lunea in fiecare luna( mentionez ca l iau de 7 luni) si acum le incep duminica?astept rasp deoarece mi se termina folia !!!cu mii de multumiri!!!
0
25-07-2009, ora 16:37
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
In loc sa faci pauza de 7 zile o vei surta cu o zi si pauza va fi de 6 zile.Deci folia urmatoare o vei incepe in a 7-a zi.Numai acum, la inceperea celeilalte folii.
0
30-07-2009, ora 21:43
byaandreea
Nu este medic/terapeut
byaandreea
buna seara tot andreea sunt as vrea sa va intreb daca am avut contact sexual nepotejat se poate intampla ceva?daca nu am luat acea pastila???
0
02-08-2009, ora 12:42
byaandreea
Nu este medic/terapeut
byaandreea
vroiam sa va mai intreb de ce am stare de greata si nu am pofta de mancare???
0
20-09-2009, ora 11:31
byaandreea
Nu este medic/terapeut
byaandreea
buna ziua gabriela ma numesc as vrea sa va intreb un lucru:daca am uitat sa iau pastila (mercilon)aseara19.09.2009 si am luat-o dimineata urmatoare 20.09.2009 ora 10:00.insa am avut si contact sexual cu prietenul meu chiar inainte de ora 10:00(adika inainte sa iau pastila) se poate intampla ceva ?mentionz ca s-a mai intamplat odata asa acum vreo 2 luni..va multumesc astept raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •