lovitura la cap

08-07-2013
Angel 27
Nu este medic/terapeut
Angel 27
Buna ziua,
Numele meu este Corina si as dori sa ma ajutati cu un raspuns daca se poate ! Acum 3 zile (Vineri) m-am lovit din mers la cap foarte tare in partea stanga chiar deasupra tamplei.Eram foarte grabita deci mergeam foarte repede, aproape ca fugeam. Atunci nu am avut niciun simptom in afara de cel de durere ceea ce este normal dupa asemenea lovitura. insa de a doua zi am inceput sa am ameteli, stare de greata si voma si mi se pune ca un fel de ceata in fata ochilor.imi simt capul greu si parca se invarte ceva inauntru. parca simt ca nu-mi mai pot coordona nici miscarile cum trebuie, trebuie sa ma concentrez mai mult la ceea ce fac decat de obicei. Imi va trece de la sine ? trebuie sa iau ceva ? e grav?
Va multumesc si astept un raspuns !! O zi buna va doresc!
2 comentarii
0
08-07-2013, ora 17:01
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
pt medici, detaliza...
zici 5 randuri cum ai fugit
si
NU zici CUM te-ai lovit...si de ce si LA CE..geam? usa? stalp?fugea cineva dupa tine/
detaliaza.pt dr e important...
propunere:
DACA-I baietelul tau in foto
NU ar trebui sa pui poza aici..parere..faci ce crezi..
cele bune,
parere:
nu-i grav.si eu m-am lovit de multe ori.
dar scrie DACA te-ai pierdut si ai lesinat, pe loc
0
08-07-2013, ora 17:23
Angel 27
Nu este medic/terapeut
Angel 27
m-am lovit de o cutie dintr-un plastic dur/metal, nu mai stiu amplasata pe un stalp la iesirea dintr-un magazin, dar ma grabeam ca aveam ceva pe foc..nu mi-am pierdut cunostinta si nu am lesinat dar am stari de parca urmeaza sa lesin. multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Leziunile cerebrale traumatice ușoare pot crește riscul de probleme comportamentale la copii
  • Lovitura la cap - ghid (ce să faci, evaluare gravitate)
  • Lovirea mingii cu capul din fotbalul profesionist - afectează cognitiv
  • Cercetătorii au inversat amnezia cauzată de leziuni repetate la nivelul capului la șoareci
  •