menstruatia a inceput sa intarzie dupa ce mi-am inceput viata sexuala
In copilarie cind aveam 11-15 ani ciclul venea regulat pe data de 8 poate se mai retinea putin. De cind am inceput viata sexuala ciclul a inceput sa intirzie sau o luna nu aparea de loc. Sexul influenteaza negativ asupra ciclului?... De fapt eu un an ma intilnesc cu vitoru meu sot si vreau sa ramin insarcinata de la dinsu dar nici cum nu se primeste sa fiu gravida. problema cred ca e la mine ciclu meu in timp de ultima jumatate de an a fost doar o data si atunci numai o zi nu ca obicei trei zile. ajutatima va rog!
2 comentarii
Un consult medical este extrem de indicat în cazul dv. Pare a fi ceva fără legătură cu viaţa sexuală, cel mai probabil o dereglare endocrină.
In mod sigur e o dereglare hormonala si un consult medical e necesar.Reveniti dupa consult - sa vorbim despre dereglare si reglare hormonala, si despre fertilitate.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4Oare am ramas ? e vreun risc pt mine ?
- 4intarzierea menstruatiei
- 6am luat un test si a iesit negativ, iar ciclul continua sa intarzie
- 6Cauza intarzierii menstruatiei
- 7Menstruatie neregulata si 4 teste de sarcina negative
- 6Nu am ciclu regulat, mi-a intarziat.. sunt ingrijorata!
- 1Intarzierea menstruatiei
- 2Prietena mea are intarzieri ale ciclului menstrual de 10 zile
- 0Menstruaţie întârziată si teste negative.Ajutooor va rog!
- 0Menstruaţie întârziată si teste negative.
- 1nu a venit ciclu si nu sunt gravida?!
- 0Întârzierea menstruației
- 2Intarzierea menstruatiei
- 2Intarziere menstruatie 5 zile test sarcina negativ
- 7Probleme in timpul si dupa actul sexual
- 1Întârziere menstruație
- 0Imi intarzie menstruatia
- 1Sarcina?
- 0Sarcina ?
Mai multe informații despre: intarzierea menstruatiei
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: