Sarcina ?

07-08-2020
Dianad23
Nu este medic/terapeut
Dianad23
Buna, mi-a venit menstruatia ultima data luna trecuta pe data de 8 iulie. Pe data de 2 august trebuia sa vina urmatoarea, si nu a mai venit. Mentionez ca nu iau anticonceptionale, nu am luat niciodata. am facut sex neprotejat cu iubitul meu, dar nu a ejaculat inauntru. Am facut doua teste de sarcina, au iesit negative. De 2-3 zile, am mici dureri pe sub burta, sunt asemanatoare cu cele a menstruatiei, dar de intensitate foarte mica, si trecatoare. Singurul lucru pe care l-am avut inainte sa trebuiasca sa imi vina menstruatia a fost o scurgere, si o mica mancarime, dar chestiile astea le-am mai avut pentru ca sunt foarte sensibila, si racesc rapid la ovare, dar niciodata nu a afectat menstruatia, si a si trecut mancarimea si scurgerea, dar niciodata nu a intarziat atat. Am 26 de ani, media menstruatiei mele este de 25-26 de zile, si s-a pastrat asa de cand am avut menstruatie prima data.Citisem undeva ca e posibil sa intarzie din cauza sindromului ovarelor polichistice, iar un medic ginecolog mentiona ca ovarele polichistice nu le dobandesti intr-o luna de la ultima menstruatie, ci in mai mult timp, ca sa existe o intarziere atat de mare. Poate fi o sarcina care inca nu se vede pe test ? PS : eu sper ca DA
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: