Intarziere menstruatie 5 zile test sarcina negativ

30-05-2016
Utilizator17
Nu este medic/terapeut
Utilizator17
Am facut testul de sarcina si a iesit negativ, dar nu l am facut dimineata desi urina CRED ca a stat 4 ore in vezica plus de asta nu a fost steril recipientul doar spalat cu apa si sapun, credeti ca este posibil ca testul sa fi indicat gresit? El nu a lasat niciodata in mine decat poate lichid preseminal, si am avut o perioada nu neaparat stresanta dar mai mult dezamagitoare, credeti ca e posibila o sarcina?
2 comentarii
0
30-05-2016, ora 13:37
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
De la lichidul preseminal puteti ramane insarcinata. Contine pina la 5 ml lichid cu spermatozoizi.
Posibil ca intarzierea sa fie cauzata de stres.
0
30-05-2016, ora 17:38
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Testul de sarcina poate fi negativ chiar daca sunteti insarcinata, daca este o sarcina mica si testul nu este facut din prima urina de dimineata. Lichidul seminal eliminat inaintea ejacularii contine foarte multi spermatozoizi.

O zi placuta!
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.