menstruatie in timpul administrarii anticonceptionalelor Karissa

15-03-2013
bb23ela
Nu este medic/terapeut
bb23ela
Am o problema legata de aparitia menstruatiei in timpul administrarii anticonceptionalelor karissa. Am uitat sa iau pastila intr-o seara, iar pe prospect scrie sa o sari si sa treci la urmatoarea, exact asa am facut, desi mai am pastile in blister, am sangerari in cantitate mica.Ce pot sa fac in acest caz, continui sa iau pastilele, are ar fi cauza acestor sangerari? Va rog mult, ajutati-ma cu un raspuns!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.