mi-a intarziat patru zile... sunt insarcinata?

01-04-2009
ramona.i
Nu este medic/terapeut
ramona.i
Buna seara, ma numesc Ramona...intrebarea mea este daca e posibil sa fiu insarcinata deoarece mi-a intarziat ciclul aproximativ 4 zile. A 4-a zi mi-a venit un mucus amestecat cu sange fff putin apoi s-a oprit. Tin sa mentionez ca m-am protejat mereu in timpul actului sexual. In ultima perioada am fost destul de stresata cu examenul de disertatie deasemenea am urmat si un tratament cu Axetin i.v.pt. tratarea unei pneumonii (nu stiu daca are vreo importanta). Va rog sa-mi respundeti deoarece sunt ff ingrijorata pt ca eu am rh-ul negativ si un avort in urma cu 3 ani(in urma caruia NU mi s-a facut acel "vaccin" cu imunoglobuline). Va multumesc anticipat.
3 comentarii
0
02-04-2009, ora 19:38
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
E posibil sa se fi dereglat putin ciclul si sa nu fii insarcinata.Dar daca intarzie sa apara mai mult de 10 zile de la data la care ar fi trebuit sa vina, fa-ti un test de sarcina.Numai bine!
0
07-04-2009, ora 11:56
al1nush2006
Nu este medic/terapeut
al1nush2006
Trebuie sa ai grija fa-ti totusi un test de sarcina:(
0
07-04-2009, ora 18:13
veronicah
Nu este medic/terapeut
veronicah
am patit si eu asa ceva, e doar o dereglare zic eu, daca spui ca te-ai si protejat, tine si de stres foarte mult, se ajunge la o modificare a bazei hormonale:) eu zic sa mergi la un control ginecologic, sau sa iei orgametril de 3 ori pe zi timp de cateva zile.;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul