intarziere ciclu menstrual
Am 42 ani si in aceasta luna ar fi trebuit sa-mi vina ciclul in jurul datei de 12.04 si nu mi-a venit. Am facut si un test de sarcina si a iesit negativ, oricum, posibilitatea de a fi sarcina era infima. In afara de acest lucru simt modificari la nivelul sanilor (ca dupa avort), foarte usoare dureri in zona pelviana dreapta seara si de spate dimineata, ma trezesc foarte devreme ( in jur de 5, 00 dimineata) dar obosita ( am si tensiunea mica 9/5 si TPSV). Sunt cam speriata, deoarece pana acum nu mi-a mai intarziat ciclul menstrual niciodata, uneori mi-a venit mai davreme. Care credeti ca ar putea fi motivele si ce imi recomandati? Multumesc.
5 comentarii
Se poate regla cu un remediu homeopat. Mergeti la un medic homeopat sau scriteti-mi un email.
Multumesc pentru sfat. puteti sa-mi dati detalii, va rog?!
buna ziua. am 31 de ani, nu am copii si am o problema cu ciclul. dintotdeauna a fost neregulat, ba venea la 20 de zile, ba la peste 40. in primii ani, adolescenta fiind, un medic endocrinolog m-a umflat de medroxiprogesteron, apoi am trecut pe anticonceptionale: logest, novinete, diane-35, jeanine. am luat cativa ani neintrerupt, iar in octombrie 2009 le-am intrerupt definitiv. de atunci imi vine aiurea, ba la 32 de zile, ba la 44, ceva de genul asta. tratamentul dat de ginecologii la care am fost e acelasi de fiecare data: duphaston, apoi contraceptive. nu mai vreau pastile de nici un fel. este vreo problema daca imi vine asa neregulat? as putea avea probleme in a ramane insarcinata sau a pastra o sarcina? in urma ecografiilor s-a constatat ca am SOP si uter retrovers. va multumesc.
Bună seara, am nevoie de sfatul unui medic deoarece am 42 de ani și nu mi-a venit ciclul încă. Ultimul ciclu a fost pe 28 iulie-prima zi iar în 14 august am avut un contact sexual cu prezervativ. În 31 august și 1 septembrie am făcut două teste de sarcină care au ieșit negative iar în 1 septembrie am fost la un medic care la ecografia intravaginală nu a văzut nimic, a spus că nu este sarcină, însă tot nu mi-a venit ciclul.
Ce aș putea face?
Mulțumesc
Ce aș putea face?
Mulțumesc
Bună! Am și eu o problema am 18 ani și mi-a venit ciclul la 14 ani dar nici o data nu a venit regula adică îmi vine o data la 4 5 luni ce pot face ma poate ajuta cineva?
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 24postinor 2?
- 3mi-a intarziat patru zile... sunt insarcinata?
- 4Imi intarzie menstruatia...am nevoie de raspuns!
- 13sarcina sau raceala?
- 1Am un ciclu foarte neregulat, luna trecuta mi-a intarziat chiar 9 zile...
- 2imi intarzie mentruatia de 5 zile
- 3Sangerare de implantare sau Ciclu ? Ajutor !
- 1Intarziere ciclu
- 1Intarziere menstruatie
- 2Întârziere menstruație
- 11Ciclu întârziat
- 0Ciclu intarziat
- 1Întârzierea menstruației
- 2Sunt insarcinata? Va rog un raspuns concret!!!
- 0Sarcina ?
- 2Epilare IPL
- 1Sunt însărcinată?
- 0Menstruatie... sunt in ziua 46 a ciclului si nu a venit.
- 4Pastila de a 2a zi
Mai multe informații despre: Intarzierea ciclului menstrual
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: