mi-a interzis sa mai iau Microginon pt ca pot face atacuri cerebrale de la ele

29-10-2007
MOMITZA
Nu este medic/terapeut
MOMITZA
de doi ani iau anticonceptionale. am luat la inceput microginon dupa care am trecut pe karissa, in urma unui consult ginecologic. doctorita cardiolog mi=a interzis sa mai iau, pt ca, spune ea, pot face atacuri cerebrale de la ele. este adevarat? sunt chiar atat de periculoase?
4 comentarii
0
29-10-2007, ora 00:00
snoop
Nu este medic/terapeut
snoop
de cateva luni mi-au aprut cateva bubite pe capul penisului doar pe o parte de ceuloare rosiatica ele nu ma deranjeaza numai ca exist si provoaca usturimi la urinare si transpiratie, si un mirost nu foarte urat dar e destul de mirositor va rog sa imi raspundeti la intrebare va rog va rog sa imi raspundeti la intrebare VA MULTUMESC
0
29-10-2007, ora 00:00
snoop
Nu este medic/terapeut
snoop
de cateva luni mi-au aprut cateva bubite pe capul penisului doar pe o parte de ceuloare rosiatica ele nu ma deranjeaza numai ca exist si provoaca usturimi la urinare si transpiratie, si un mirost nu foarte urat dar e destul de mirositor va rog sa imi raspundeti la intrebare va rog va rog sa imi raspundeti la intrebare VA MULTUMESC
0
29-10-2007, ora 00:00
Bodu
Nu este medic/terapeut
Bodu
snoop..problema ta este grava...doar dak nu te duci sa consulti un dermatolog in cel mai scurt timp..exista tratamente pt acest fel de VIRUS(microb) care dureaza intre 2 saptamani..si maxim 3 luni...
asa ca..fa bine si fugi rpd la un medic..

Sanatate...
0
29-10-2007, ora 00:00
Bodu
Nu este medic/terapeut
Bodu
momitza, ce sa zic...in principiu orice anticonceptional este periculos, nu am auzit ca poti sa faci atac cerebral de la ele...dar..eu iti propun sa nu mai iei sa folosesti prezervativul sau "diafragma" sunt sigure...si nu te afecteaza cu nimic fizic, hormonal sau psihic(asa cum fac anticonceptionalele)

Sanatate...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •