Am inceput gresit tableta de anticonceptionale

26-01-2014
Alissa08
Nu este medic/terapeut
Alissa08
Iau anticonceptionale yasmin de cateva luni, luna aceasta trebuia sa incep tableta vineri, am inceput tableta vineri, cand trebuia doar ca am luat pastila de joi nu cea de vineri.Am luat deja mai bine de jumatate de tableta pana sa-mi dau seama.Din cate stiu eu anticonceptionalele yasmin au aceasi concentratie si sagetile cu zile sunt doar orientative.Este vreo problema?
3 comentarii
0
27-01-2014, ora 15:39
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
Asa este. Sunt toate aceeasi concentratie
0
17-07-2014, ora 02:16
daniana26
Nu este medic/terapeut
daniana26
Buna seara! Dar in cazul celor trifazice!? ce se intampla daca in loc de ultimul din prima saptamana treci direct la primul din saptamana a2a!Totul fara pauza! Va multumesc!
0
18-07-2014, ora 17:47
ancasip
Nu este medic/terapeut
ancasip
La recomandarea medicului ginecolog, am inceput sa iau Regevidon 21+7, in a doua zi a cm ( a doua zi de sangerare),..am inceput cu pilula alba, nr 1, sunt la a 12 pilula si nu s a terminat sangerarea *in ultimile 5 zile fiind doar cateva picaturi* azi a 13 zi sangerarea este mai abundenta... cum procedez? le iau in continuare? mentionez ca in mod normal cm dureaza 7/8 zile.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •