depigmentarea pielii in jurul semnelor si alunitelor

05-09-2007
babyblue83
Nu este medic/terapeut
babyblue83
Buna! De un an, doi, a inceput sa se decoloreze pielea in jurul alunitelor si semnelor.La inceput a fost numai un semn, acuma si pe fata, arata iungrozitor de parca ar avea un contur alb.Nu imi apar pete albe pe corp numai in jurul alunitelor.Ma poate ajuta cineva?
3 comentarii
0
18-10-2007, ora 00:00
ioana brasov
Nu este medic/terapeut
ioana brasov
de ceva vreme ma confrunt cu aceiasi problema.farmacista mi-a recomandat clotrimazol mk crema cu care se unge zona respectiva cam de 2-3 ori pe zi.tratamentul il fac de o saptamana si deja se observa primele rezultate.sper ca la sfarsitul lunii sau in cel mult 8 saptamani sa se vindece zona.
0
23-05-2008, ora 00:00
oanaaa2
Nu este medic/terapeut
oanaaa2
da si eu am aceea si problema.in urma cu un an am fost la solar si acum amtot felul de reactii ale pielii.si in plus pe langa faptul k se albeste zona din jurul alunitelor mai si dispar alunitele cu totul.ciudat.am fost la un dermatolog al facultatii de care apartin si m-a lasat cu acelasi semn de intrebare...a zis ceva k e o reactie a lor.offfff...ma ingrozeste gandul.cer pareri si solutii.va implor
0
18-12-2008, ora 16:16
loara
Nu este medic/terapeut
loara
fetelor sa nu fie un inceput de vitiligo.ne-am dat naiba!
Adaugă un comentariu / răspuns

12-11-2019, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
OptiBac
OptiBac - probiotice adaptate nevoilor tale
Optibac Probiotic zilnic Extra Forte are o concentratie de 20 miliarde de bacterii vii si contine Lactobacillus acidophilus NCFM - cea mai cercetata tulpina acidophilus din lume. Este probioticul ideal pentru persoanele care au urmat un tratament indelungat cu antibiotice, se confrunta cu alergii sau afectiuni digestive. Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Alunițele
  • Melanomul se dezvoltă mai degrabă din alunițe noi, decât din cele existente deja
  • Alunițele și petele maronii pot fi înlăturate în siguranță?
  • Legătura dintre numărul de alunițe și cancerul de piele
  • Mit: dacă rupi o aluniță faci cancer - adevărat sau fals?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.