Mi s-a oprit menstruaţia după patru zile

23-02-2016
B.Magda
Nu este medic/terapeut
B.Magda
În urma cu două săptămâni am avut contact protejat. Iar în data de 21 mi-a venit menstruaţia. Menstruaţia mea in mod normal ţine 6 zile. Iar în a patra zi mi s-a oprit. Intrebarea mea este am cum să fiu insarcinata şi de ce mi s.a oprit menstruaţia?
4 comentarii
0
26-02-2016, ora 19:54
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu esti insarcinata.Nu e o regula ca mereu sa te tina 6 zile.
0
27-02-2016, ora 15:01
B.Magda
Nu este medic/terapeut
B.Magda
Mulţumesc frumos pentru răspuns dumneavoastră! Eu am ma fost si la medicul ginecolog la un control din cauză ca avem unele probleme şi mi-a recomandat Normens.
0
27-02-2016, ora 20:37
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
E bine, te va echilibra hormonal.
0
20-03-2016, ora 09:44
Gen
Nu este medic/terapeut
Gen
Buna ziua! Am luat o luna anticonceptionalele marvelon 21(cu prescriptia medicului). Pentru a vedea daca ovarul drept mai functioneaza. Am terminat ultima pastila pe 7 feb(duminica).si seara am inceput sa am scurgeri maro, m au tinut pana miercuri si apoi mi a venit. M a tinut vreo 4 zile..dar nu a fost cine stie ce. Tin sa mentionez ca mi a venit cu 8 zile inainte. Luna aceasta nu mi a venit, luna trecuta mi a venit pe 10. Acum suntem in 20, si nimic...am dureri groaznice de o saptamana. Am facut test si a iesit negativ. Nu le mai iau deoarece m au dereglat foarte tare, se pare. Este normal?
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.