Mi s-a oprit menstruaţia după patru zile

23-02-2016
B.Magda
Nu este medic/terapeut
B.Magda
În urma cu două săptămâni am avut contact protejat. Iar în data de 21 mi-a venit menstruaţia. Menstruaţia mea in mod normal ţine 6 zile. Iar în a patra zi mi s-a oprit. Intrebarea mea este am cum să fiu insarcinata şi de ce mi s.a oprit menstruaţia?
4 comentarii
0
26-02-2016, ora 19:54
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu esti insarcinata.Nu e o regula ca mereu sa te tina 6 zile.
0
27-02-2016, ora 15:01
B.Magda
Nu este medic/terapeut
B.Magda
Mulţumesc frumos pentru răspuns dumneavoastră! Eu am ma fost si la medicul ginecolog la un control din cauză ca avem unele probleme şi mi-a recomandat Normens.
0
27-02-2016, ora 20:37
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
E bine, te va echilibra hormonal.
0
20-03-2016, ora 09:44
Gen
Nu este medic/terapeut
Gen
Buna ziua! Am luat o luna anticonceptionalele marvelon 21(cu prescriptia medicului). Pentru a vedea daca ovarul drept mai functioneaza. Am terminat ultima pastila pe 7 feb(duminica).si seara am inceput sa am scurgeri maro, m au tinut pana miercuri si apoi mi a venit. M a tinut vreo 4 zile..dar nu a fost cine stie ce. Tin sa mentionez ca mi a venit cu 8 zile inainte. Luna aceasta nu mi a venit, luna trecuta mi a venit pe 10. Acum suntem in 20, si nimic...am dureri groaznice de o saptamana. Am facut test si a iesit negativ. Nu le mai iau deoarece m au dereglat foarte tare, se pare. Este normal?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •