Mie mi se pare normal ca viata sexuala sa inceapa atunci cand te mananca...

01-12-2013
maius
Nu este medic/terapeut
maius
Fiti atenti, eu am 14 ani prietena mea are 15, eu o iubesc si ea ma iubeste pentru ca neam despartit de nenumarate ori, vă zic direct mie imi vine sa fac sex, si daca aş sta putin cu ea de vorba sigur aş convingeo şi pe ea. Nu mai intrebati oare pot la (16? 0la 15?), cand reusiti sa va convingeti iubita sau iubititul făcetio fara nici o grija. Pt ca asta este dorinta voastra de cand ati aflat de sex. Am dreptate? astept comentarii... faceti sex pt ca ăstai rolul nostru pe pamant sa ne inmultim. chiar daca acum la varstele noastre fragede trebuie sa ne protejam. daca fata sa zicem nu e dezvoltata, i se poate intampla ceva rau?? sau daca sa zicem sperma nu are culoarea aia alba, e normal la 14 ani sa fie inca asa???
3 comentarii
0
01-12-2013, ora 11:21
adirafa
Nu este medic/terapeut
adirafa
maius


am citit comentariul tau si pot sa iti dau cateva sfaturi...sunt multe de zis dar incerc sa fiu cat mai concis.ai zis ca tu ai 14 si prietena ta 15 ani.e normal sa fii atras de ea si e normal sa vrei sa faci sex cu ea..acum depinde de fiecare individ in parte cum percepe aceasta stare...de ex eu la varsta ta eram doar la fotbal mai tot timpul si mai mult cu gandul la lucrurile care ma faceau fericit si nu dadeam prea mare inportanta fetelor(si asta e un avataj deoarece fetelor le plac baietii care nu "prea sunt interesati de ele")ca mai apoi ele sa faca primul pas.ai o varsta frageda si ar trebui sa te bucuri mai mult de clipele astea pentru ca timp de fete vei avea o gramada(atat cu bune cat si cu dezamagiri...dar asta vei vedea pe parcurs)...referitor la faptul ca tu vrei sa o convingi sa faca sex(nu cred ca este cazul)ea daca va dorii acest lucru iti va spune si vei simti si tu acelasi lucru(trebuie sa fiti amandoi de acord in acest sens)..nu grabi lucurile si lasa-le sa curga de la sine(nu te da cocos ca tu faci si dregi ca o sa ai de pierdut)...in ceea ce priveste dezvoltarea ei, asta iarasi depinde de la fata la fata...faptul ca face sex nu o va afecta cu absolut nimic(desi se zice ca daca face sex la o varsta frageda, nu se mai dezvolta la fel de bine)acum asta depinde..cu sperma poate nu stiai dar ea este concentrata s-au este mai incolora ca sa zic asa este absolut de la alimentatie si de la tine ca individ...poate varia si nu trebuie sa te sperii..ti-am zis poti avea iubita, este un lucru frumos, dar nu te grabi, faceti lucuri ce va plac amandurora, iesiti cu prietenii, fa miscare.invata(apropo de invatat.poate acum zici ca nu este importanta cartea.e normal sa zici asta la varsta ta...dar o sa vezi ce impact va avea peste ani cand vei da peste fete destepte si inteligente si tu nu vei sti sa scoti 2 vorbe din gura):))).fii istet si fa ce trebuie sa faci de acum ca sa ajungi peste ani sa fi o persoana integra, puternica si mandru de ceea ce ai realizat!!!toate astea te va caracteriza ca si persoana!!numai bine iti doresc!
0
01-12-2013, ora 18:03
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Maius eu pot sa-ti zic doar ca sunteti minori si trebuie sa va ganditi bine si la urmari.
Multi parinti i-si duc fetele la control ca sa se asigure de cumintenia lor asa ca ar fi bine sa te gandesti la actiunile tale.
Alta problema ar fi si locul, modul in care o faceti pt. ca daca este pe fuga sar putea ca sa fiti nemultumiti amindoi si asta va fi amintirea voastra pentru toata viata, si nu in ultimul rand sa stii ca nu este usor nici pt. tine nici pt. fata primul contact sexual.
Un parinte sa stii ca i-si da seama cand fata nu mai este virgina, eu de exemplu am avut o asemenea discutie cu o nepoata a mea in urma cu cativa ani si ea a facut-o exact pe dos fata de cum iam spus si cand a fost cu mine ( ia fost frica sa mearga cu un parinte) la un control pt. niste dureri de buta si medicul ia zis citez: ori ai un chist ori esti gravida, sa albit la fata crezind ca eu nu m-am prins de ce facuse, dar marea problema a ei a fost ce le va zice parintilor.In urmatoarea ora stii ce a facut? sa gandit numai la sinucidere ca sa scape de cearta parintilor, norocul ei ca am discutat cu ea si cu parintii ei si asa sa rezolvat problema, dar daca te uiti la televizor o sa vezi ca multi adolescenti nu au acest noroc si recurg la gesturi disperate asa ca te sfatuiesc sa mai astepti un pic, sau daca nu poti macar alege o fata mare.
ALEGEREA I-TI APARTINE.
Sa mai scrii sa vedem ce ai inteles din aceste raspunsuri.
0
01-12-2013, ora 19:55
Ionyssa
Nu este medic/terapeut
Ionyssa
Copilule de 14 ani, ce naiba stii tu despre sex? Invata mai intai sa vorbesti romaneste, ordoneaza-ti viata si fa lucrurile pas cu pas. Simt nevoia sa te apostrofez pentru ca nu mi se pare normal sa ai atitudinea asta care, crede-ma, nu e deloc in avantajul tau. Pune mana pe carte, sexul poa' sa mai astepte, degeaba te faci "barbat" facand sex daca nu stii sa legi doua vorbe si sa scrii doua fraze cum trebuie. Le terminasi pe toate de facut si iti mai ramase sexul? Baiete, altele ar trebui sa-ti fie prioritatile. Nu intotdeauna cand te mananca tre' sa faci sex. De cele mai multe ori, e indicat sa mergi la un medic atunci cand "te mananca" :)))
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul si presiunea sexului la adolescenti
  • Orientarea sexuală a adolescenților
  •