ne-am jucat in perioada mea fertila, ce riscuri sunt?:(

27-08-2010
andrada_ok
Nu este medic/terapeut
andrada_ok
el s-a atins de penis si avea lichid preejaculator pe degete si apoi mi-a bagat degetu in vagin, pot fi insarcinata? dupa calculu meu eram fertila (nu a ejaculat nici nu m-a penetrat) sunt foarte stresata
3 comentarii
0
28-08-2010, ora 09:58
dydaya
Nu este medic/terapeut
dydaya
daca esti stressata, nu vei rezolva nimic, decat sa intarzii aparitia ciclului menstrual. iar acum sa o luam cu inceputul:
1. nu cred ca ar fi riscuri prea mari sa ramai insarcinata
2. ar trebui sa nu mai jucati astfel de jocuri periculoase pt aman2
3. folositi metode anticonceptionale, care sa va dea siguranta ca nu veti avea vreun bebe nedorit
v-am pupacit
0
31-08-2010, ora 17:07
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
sincer, oamenii stresati toata ziua reusesc doua lucruri:
1. nu se vor bucura absolut niciodata de actul sexual: mereu va exista un stress in cale: ba ca s-a atins cu mana, ba ca daca atunci cand a pus prezervativul nu stiu ce s-ar fi putut intampla, ba ca e nu stiu ce zi, ba ca ce se intampla daca a luat pastilele cu 5 minute mai tarziu, sau halucinatii ca e scaun moale, sau o durere de burta, o balonare- aoleu daca sunt gravida? nu va exista niciodata un moment in care sa se bucure suta la suta de momentul respectiv: deci serios, citit un pic despre anatomie, contraceptie ca sa nu se mai stea cu stressul si acceptarea faptului ca in afara de scosul ovarelor si abstinenta nu exista metoda 100% sigura. Deci fiecare act sexual implica un risc pe care ti-l asumi constient- minim! cate femei ai auzit ca au ramas gravide din cine stie ce prostie- ca s-a atins cu un deget, ca nu stiu ce alta aberatie? NIMENI!!! deci paranoia nu o sa te ajute absolut niciodata. mai bine nu mai faci sex decat sa stresezi sotul, prietenul, iubitul, tot timpul si pe tine insati... in loc sa te bucuri de momentele astea si sa te relaxi in acest act, nu castigi decat fire de par albe in plus
2. acelasi lucru ca unu pentru subliniere
0
05-09-2010, ora 16:55
mirelaaprilie
Nu este medic/terapeut
mirelaaprilie
ah inceputurile. oare nu toate am fost asa pe vremuri? ma rog presupun ca intr un fel stai in stress la 15 ani daca iti incepi viata sexuala cand nu stii nimic despre nimic, altfel la o varsta deja matura... minim 18
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •